HDD 1 sektör bozuk olması formatı etkiler mi?

bebecanciyim

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:Asus B450 M-K2
İşlemci:AMD Ryzen 5 5600G with Radeon Graphics 3.90 GHz
Takılı RAM:32,0 GB
HDD takılı PC 1 sektör bozuk. Windows 10 USB ile formatta hata verir mi?

Windows 7'de denedim vermedi ama Windows 10'dan şüpheleniyorum.

Şimdi sistemi C diskine kurcaz oradn C'yi biçimlendirdiğimiz zaman hata verirse masaüstüne gelmez değil mi bir daha.
Vermez. O sektör kullanıma kapalı olduğu için o sektöre veri yazılmaz.

Bu arada dikkat ettimde her açtığım konuda siz cevap yazıp yardımcı olmaya çalışıyorsunuz teşekkür ederim.

İşletim sistemini kurduğu sırada hata verirse yapılan değişiklikleri geri alır. Diski biçimlendirmezseniz sistem normal olarak açılır.

Şimdi sistemi C diskine kurcaz oradn C'yi biçimlendirdiğimiz zaman hata verirse masaüstüne gelmez değil mi bir daha.

Evet masaüstüne gelmez çünkü işletim sistemi silinmiş olur.
Format sırasında 1 sektörün bozuk olması sıkıntı çıkartmaz. Yukarda söylendiği gibi bozuk sektörler kullanılmayacak.

Pekiya masaüstünden ayralara girip format atmak mı yok USB ile mi atmak.

Evet masaüstüne gelmez çünkü işletim sistemi silinmiş olur.
Diski biçimlendirmeden üstüne işletim sistemi kurmaya çalışınca eski işletim sistemine bir şey olmaz. Windows.old klasörü oluşur işletim sistemi onun içinde kalır. Biçimlendirirse işletim sistemi silindiği için masaüstüne gelemez. USB ile format atmanızı tavsiye ederim.

Pekiya masaüstünden ayralara girip format atmak mı yok USB ile mi atmak.
En temiz kurulum USB ile olur fakat tercih sizin.
Diski biçimlendirmeden üstüne işletim sistemi kurmaya çalışınca eski sisteme bir şey olmaz. Windows.old klasörü oluşur işletim sistemi onun içinde kalır. Biçimlendirirse işletim sistemi silindiği için masaüstüne gelemez. USB ile format atmanızı tavsiye ederim.
Doğrudur eski sisteme bir şey olmaz ben, arkadaşın "biçimlendirirsek ve format sırasında hata alırsak ne olur" sorusunu cevapladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı