HDD 50 GB fazla kullanıyor

DenizED

Kilopat
Bu sorun evdeki 2 bilgisayarda da oluştu. İlk olarak hard diskimde olmuştu 40 GB dosya fazladan kullanıyordu ben de Windows SSD üzerinde kurulu olduğundan HDD'yi biçimlendirdim düzeldi. Kardeşimin bilgisayarı 250 GB kullanıyor ama 300 GB kullanıyor olarak gözüküyor. Gizli dosyaları göster dedikten sonra tekrar baktık çok bir şey değişmedi. Hard diskime sadece oyun yüklüyordum onda da aynı sorun vardı. Bu sorun neden olur ve nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapabilirsiniz.

Steam veya Epic bazı geçici indirme dosyalarını silmiyor olabilir, 250 GB kullandığınızdan nasıl emin olabiliyorsunuz?

Bu sorun evdeki 2 bilgisayarda da oluştu. İlk olarak hard diskimde olmuştu 40 GB dosya fazladan kullanıyordu ben de Windows SSD üzerinde kurulu olduğundan HDD'yi biçimlendirdim düzeldi. Kardeşimin bilgisayarı 250 GB kullanıyor ama 300 GB kullanıyor olarak gözüküyor. Gizli dosyaları göster dedikten sonra tekrar baktık çok bir şey değişmedi. Hard diskime sadece oyun yüklüyordum onda da aynı sorun vardı. Bu sorun neden olur ve nasıl çözebilirim?
HDD'ye sağ tıkla Özellikleri açın.
Açılan Araçlar sekmesinde ;
Önce HDD'yi Denetleyin, sonra En iyi duruma getirin.

HDD.jpg

C diski 300 GB kullanıyor diyor ama içine girip tüm dosyaların boyutuna bakınca 250 GB gösteriyor.
2018’de bir bug bildirilmiş bu konuda: Wrong calculation of folder size by Windows

Hala geçerli midir bilemiyorum.

Bazı sistem dosyalarının, geri dönüşüm kutusunun olabileceği, diskin bozuk olabileceği gibi şeyler de okudum. Ana diskiniz olmadığı ve iki bilgisayarda da aynı sorunu yaşadığınız için maalesef bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı