HDD 60 derece olması normal mi?

GrkmKprl

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün bir konu hakkında size danışmak istiyorum. Bilgisayarda 1 adet SSD ve 1 Adet Harddisk mevcut. Harddisk eski bir harddisk(465 GB).Yaklaşık 3 Saatlik GTA 5 oynadıktan sonra (oyun harddisk'e yüklü)
Kasadan bir sıcaklık hissettim sıcak bir koku geliyor. Kasaya elimi attığımda gerçekten çok sıcak olduğunu farkettim. Bir program aracılığı ile sıcaklığına baktığımda 60 dereceyi gördüğünü fark ettim. Harddisk'in 60 derecelerde böyle bir oyunda gezmesi sizce normal mi? Sürekli bu derecelerde olursa bir sorun oluşturur mu, bunu merak ediyorum.
Başka bir şey daha söylemek isterim. Harddisk kasada tam olarak oturmuş durmuyor vidası takılı değil sadece demirin üstünde bu bir sorun yaratır mı? Ek olarak eski bir harddisk kullandığım içinde böyle bir sorun oluşuyor olabilir mi?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
60 çok, tehlikeli. HDD'nin yanında ona doğru üfleyen bir fan var mı? Yoksa takabilirsiniz. Veya HDD soğutucu alabilirsiniz.

60 gerçekten çok fazla. Benim kullandığım bilgisayarda 160 GB gibi antika bir HDD var, o bile hiçbir zaman böyle ısınmadı.

60 derece oda sıcaklığında çalışan bir HDD için çok yüksek bir sıcaklık. Benim HDD'im en fazla 43 derece oldu o da 120 GB veri kopyaladıktan sonra ölçtüğüm bir sıcaklıktı.
Harddiskinizi düşürdüyseniz ya da sertçe sarstıysanız bu durum ortaya çıkmış olabilir. Lütfen kasaya sabitleyin hiç oynak parça olmamasına dikkat edin.
HDD'yi dinleyin; arada bir "çık, çık" tarzında sesler geliyorsa bu normaldir. Ama sürekli bir sürtünme sesi veya cızırtı varsa kullanmaya devam etmenizi önermem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı