HDD alırken nelere dikkat edilmeli?

senüzülme06

Hectopat
Merhaba. Harddiskim bozuldu ve yenisini almak istiyorum. Nelere dikkat etmeliyim? Daha önceden Toshiba MQ01ABD100 modelini kullandım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Toshiba, Seagate, WD gibi markalardan almaya özen gösterin.
En az 7200 RPM 128 MB önbellekli alın.
Alacağınız mağazanın iyi paketleyip paketlemediğini kontrol edin. HDD'ler mekanik parça oldukları için çok kolay bozulabiliyorlar.

Kanka HDD mi? SSD mi? İstiyorsun bu önemli SSD daha etkli bilglin yoksa kat kat daha hızlı ben Turbox'un 240GB bir SSD'sini kullanıyorum 6 ayıdr çok mutluyum gayet güzel bir SSD ama bazı SSD'lerde ısınma sorunu var SSD HDD ise güvenmiyorum şahsen içine dosya atmaya korkuyorum çok başım yandı çok HDD hatası aldım zamanında o yüzden her zaman SSD'den yanayım ben sen ne istediğini söyle ona göre seçelim sana

Artı -1 Eksi
Kanka HDD mi? SSD mi? İstiyorsun bu önemli SSD daha etkli bilglin yoksa kat kat daha hızlı ben Turbox'un 240GB bir SSD'sini kullanıyorum 6 ayıdr çok mutluyum gayet güzel bir SSD ama bazı SSD'lerde ısınma sorunu var SSD HDD ise güvenmiyorum şahsen içine dosya atmaya korkuyorum çok başım yandı çok HDD hatası aldım zamanında o yüzden her zaman SSD'den yanayım ben sen ne istediğini söyle ona göre seçelim sana.

HDD alacağım şimdilik o lazım SSD gelecek zamanlarda düşünüyorum.

Geri
Yukarı