HDD ayrılmamış alan olarak görünüyor

BusteR78

Decapat
Windows 10 UEFI sistemde HDD başka (Windows 7 Legacy) PC'ye takıldığında, MBR-GPT başlat seçeneği geldi ama HDD'yi başlatmadan, bad sector tespiti için HDD Generator programı ile tarattım, lakin taramayı, (şayet olsa idi) bulunan bad sectorleri onarıma girmemesi adına gerçekleştirdim. Yani sadece var mı yok mu öğrenmek için yapılmış bir taramaydı. Sonrasında HDD'yi ayrılmamış alan olarak görüyor. Windows 7 işletim sistemine SATA yuvasından bağlandığında. Komut isteminde bu disk seçili iken "list partition" komutunu yazdığımda 128MB bir bölüm (muhtemelen boot bölümü) dışında herhangi bir bölüm gözükmüyor. Bu arada HDD GPT formatında. İçinde çok önemli yedeklerimiz var, ETA programı var vs. yardımcı olacak arkadaşlar, fikirlerinizi bekliyorum, neler yapabiliriz ?
İyi günler, iyi çalışmalar.

Ücretli bir veri kurtarma yazılımı ile diske yüzey taraması yaparak kurtarılabilir verilere ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu işe yaramazsa yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bir veri kurtarma şirketine danışmanız iyi olur.

Ücretli bir veri kurtarma yazılımı ile diske yüzey taraması yaparak kurtarılabilir verilere ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu işe yaramazsa yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bir veri kurtarma şirketine danışmanız iyi olur.
Ücretli olarak kullandığımız veri kurtarma programımız mevcut, fakat tarama yaparsak, HDD'de plaka üstüne veri girişi olacağından daha tehlikeli ve geri dönüşü olmayan bir yola girmiş oluruz ki, istediğimiz dosyalar geri gelmediği takdirde pek hoş olmaz. Veri kurtarma şirketlerinden, daha önce işlemimiz olan bir firma ile görüştük. alınacak veri türlerinin dosya uzantılarını belirleyebilirsek ücret makul ödenebilir bir seviyede, herşeyi kurtarma adına bir girişim söz konusu olursa şayet, HDD kullanılamaz hale gelir, ücret çok daha pahalı olur denildi. Profesyonellikten uzak olduğu kanısına varıp vazgeçtik. Önerebileceğiniz bir firma var mıdır sizlerin acaba ?

RAW formatına geçmiş hdd niz R-Studio gibi ücretsiz sürümü olan ya da ücretli herhangi bir yazılım ile kolayca kurtarabilirsiniz.
Öneriniz için teşekkürler lakin HDD'nin GPT Formatında olduğunu belirtmiştim.

Ücretli olarak kullandığımız veri kurtarma programımız mevcut, fakat tarama yaparsak, HDD'de plaka üstüne veri girişi olacağından daha tehlikeli ve geri dönüşü olmayan bir yola girmiş oluruz ki, istediğimiz dosyalar geri gelmediği takdirde pek hoş olmaz.
Yüzey taramasında diske veri girişi olmaz. Sadece okuma işlemi olur ki bunun da verilere bir zararı yoktur.

Ayni sorunu bugün yaşadım, verdiğiniz video ile sorunumu hallettim. Çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı