HDD bad sector düzelebilir mi?

413044

Decapat
Kullandığım HDD yavaş ve eski. Bu akşam 4 saatlik tarama yaptım ve sonuçlar şu şekilde. Bu düzelebilir mi yoksa çöpe atıp bir SSD almak daha mı mantıklı olur?

HDTune_Error_Scan_SAMSUNG_HD103SJ.png
HDTune_Health_SAMSUNG_HD103SJ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanmıyorum hocam düzelebileceğini bazı programlar vs var ama tam çözüm onlar değil programlar ile dijital bad sectorler gidiyor(kısa bir süre sonra geri geliyorlar) fiziksel olanlar durduğu için anlamı yok gibi.

Fiziksel bad sectörler HDD içindeki disk okuyucusunun içerideki disketi okurken çizmesi sonucu oluyor hala bu disketi kullanabilirsiniz elbette(tamamen çöp olmamış) ama sadece depolama olarak kullanın önemli verileriniz varsa içinde tutmayın.

Son düzenleme:
Sanmıyorum hocam düzelebileceğini bazı programlar vs var ama tam çözüm onlar değil programlar ile dijital bad sectorler gidiyor(kısa bir süre sonra geri geliyorlar) fiziksel olanlar durduğu için anlamı yok gibi.

Fiziksel bad sectörler HDD içindeki disk okuyucusunun içerideki disketi okurken çizmesi sonucu oluyor hala bu disketi kullanabilirsiniz elbette ama sadece depolama olarak kullanın.
Arkadaşın dediklerine katılıyorum, bazı yazılımlarla mümkün örnek verecek olursak kırmızı noktaların çok bulunduğu satırı yeşil alanlarla beraber devre dışı bırakıyor. Daha sonra format atman gerekince bütün ayarlamalar tekrardan devre dışı kalıyor.

Bütçeniz varsa SSD almanızı öneririm, okuma veya yazma konusunda sistem açılma hızı konusunda büyük bir fark var.

Bu rehber işe yarayabilir ama disk kötü durumda.

Hard Diskinizin markası Samsung ise çöpe atın. Şimdi bunu anlamayan birisi bütün Samsung diskleri kötülediğimi sanacak, açıklayalım.

Samsung, Hard Disk üretimini bitirdiğinden dolayı üretilmiş son Samsung diskler ömrünü çoktan doldurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı