HDD bağlantısı kopuyor

yusology

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken bir anda crash yiyorum veya oyun yüklemeye başlayınca bir anda HDD bağlantısı anlık olarak gidiyor ve disk yazma hatası alıyorum sorun ne olabilir?

CrystalMark - CrystalMarkİnfo ile HDD'nizi Test Edermisiniz.
1675148115975.png

CrystalMarkİnfo'dada durumu iyi gözüküyor ise okuma yazma hızları iyi durumda. Sata Kablosunu Degiştir soket degişikligi yap bunlardan kaynaklı olabilir HDD Temizlemeyi deneyebilirsin Virüs kaynaklı bir şeyde olabilir.

Birde HDD'de herhangi anormal bir tıkırtı varmı disk çizilme durumu söz konusu olabilir.

Oyun oynarken bir anda crash yiyorum veya oyun yüklemeye başlayınca bir anda HDD bağlantısı anlık olarak gidiyor ve disk yazma hatası alıyorum sorun ne olabilir?

Hocam SATA ve Power kablolarını kontrol edin. Disk kafa vurma sesi ya da tık tık tık ses yapıyor mu? Bilmiyorsanız YouTube'a HDD kafa vurma sesi yazıp bakabilirsiniz.

Olabilir hocam bazen öyle şeyler. Bende de aynı sorun vardı çünkü hard diskin ömrü bitmiş oyunları açmıyordu içindeki açanı da laglı oynatıyordu.
Testlerde D test edilmiş tahminimce bu sistemde SSD'de var aslında HDD şüpheli kompile soketlerini çıkarıp SADECE SSD ile test edilebilir sistem sorunu bulmak kolaylaşır.

Testlerde D test edilmiş tahminimce bu sistemde SSD'de var aslında HDD şüpheli kompile soketlerini çıkarıp sadece SSD ile test edilebilir sistem sorunu bulmak kolaylaşır.

Doğru hocam tam tespit yapmak işi daha kolaylaşıtır ilk kablolara bakmak lazım sıkıntı yoksa hard diskin ses yapıp yapmasına bağlı durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı