HDD bağlayacağım kablo nerede?

4 PIN'liler artık çoğunlukla fan için kullanilıyor. Ya da eskiden IDE disklerde, DVD sürücülerde kullanılıyordu veya çeviriciler ile başka amaçlar için kullanılabiliyor. İnce uzun olanlar da şu an sahip olduğunuz disklere güç verecek olan kablolar. Zaten disklerinizin üstünde de onların gireceği soketleri görebilirsiniz.

Herhangi bir SATA kablosu da işinizi çözer.
Hocam çok çok teşekkür ederim. En iyisi ben bir bilgisayarcıya yaptırayım.
edit: arkadaşlar bildilendirmiş.
Çok teşekkürler kardeşim.

Bilgisayarcıya boş yere gitmemeni öneririm, Sadece SATA kablosu alıp, Youtube'den video izleyerek 5 dakikada yapabileceğin bir işlem.
Benim anladığım kadarıyla 1 adet SATA kablosu alıp, rengarenk ince uzun olanlardan birisini HDD'ye bağlayıp, SATA'nın da bir ucunu HDD'ye diğer ucunu anakarta bağlayacağım öyle mi ?

Benim anladığım kadarıyla 1 adet SATA kablosu alıp, rengarenk ince uzun olanlardan birisini HDD'ye bağlayıp, SATA'nın da bir ucunu HDD'ye diğer ucunu anakarta bağlayacağım öyle mi ?
Sisteminizde galiba bir adet SSD bulunuyor, O SSD'ye takılı 2 kablo vardır, bir tanesi güç kablosu, bir tanesi de sata kablosu. Sizin Güç kaynağınızda zaten SATA Güç kablosu mevcut, SSD'ye bakarak nasıl bir kablo olduğunu anlarsınız zaten. SATA kablosunu da tanıdık bir bilgisayarcıdan ücretsiz veya herhangi bir bilgisayarcıya siftah atıp birkaç kuruşa alırsınız.

Takmak için de sizin dediğiniz gibi bir ucu HDD'ye diğer ucu Anakart SATA portlarına takılacak.
Yine de bir video izleyip ne şekilde takacağınızı görün derim.

Sisteminizde galiba bir adet SSD bulunuyor, O SSD'ye takılı 2 kablo vardır, bir tanesi güç kablosu, bir tanesi de sata kablosu. Sizin Güç kaynağınızda zaten SATA Güç kablosu mevcut, SSD'ye bakarak nasıl bir kablo olduğunu anlarsınız zaten. SATA kablosunu da tanıdık bir bilgisayarcıdan ücretsiz veya herhangi bir bilgisayarcıya siftah atıp birkaç kuruşa alırsınız.

Takmak için de sizin dediğiniz gibi bir ucu HDD'ye diğer ucu Anakart SATA portlarına takılacak.
Yine de bir video izleyip ne şekilde takacağınızı görün derim.
Çok sağol dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı