HDD başlamayı denedikten sonra sistem donup kapanıyor

noblacklean

Centipat
Daha fazla  
2 3 HDD değiştim öncekiler 2.el idi şimdiki sıfır aldım fakat hepsinde aynı hata. Güç düğmesine basınca HDD birkaç kez başlamayı deniyor sonra çalışıyor ama açılınca aniden kapanıyor ardından PC'de donup kapaniyor kendi kendine bazende hiç çalışmıyor bu sorun neden oluyor olabilir?

BIOS ekranı geliyor mu? Ve siz BIOS'a girebiliyor musunuz?

Sistem özelliklerinizi yazın.

İşte hard disk başlayınca bilgisayar aciliyor baska turlu acilmuo benimki su anda APU sistem 8 GB RAM Ryzen 3 3200G 500W PSU Gigabyte S2H B450

BIOS ekranı geliyor mu? Ve siz BIOS'a girebiliyor musunuz?

Sistem özelliklerinizi yazın.

Bir de 2 hard disk takıp denim dedim ikisi de aynı zamanda gidiyor

2 3 HDD değiştim öncekiler 2.el idi şimdiki sıfır aldım fakat hepsinde aynı hata. Güç düğmesine basınca HDD birkaç kez başlamayı deniyor sonra çalışıyor ama açılınca aniden kapanıyor ardından PC'de donup kapaniyor kendi kendine bazen de hiç çalışmıyor bu sorun neden oluyor olabilir?

SATA portu, SATA kablosu, SATA Power kablosu sorun bunlardan biri olabilir. HD Tune ile hard diski kontrol edin. Sorun bunlardan biri ise 'interface CRC error count' bu bölüme bakın artıyorsa sorun olabilir.

SATA portu, SATA kablosu, SATA Power kablosu sorun bunlardan biri olabilir. HD Tune ile hard diski kontrol edin. Sorun bunlardan biri ise 'interface CRC error count' bu bölüme bakın artıyorsa sorun olabilir.

Baktım da hiçbir sorun yok hepsi ok hdsentiel ile baktigimda saglik %100 HDD kaynakli degil galiba

Baktım da hiçbir sorun yok hepsi ok hdsentiel ile baktigimda saglik %100 HDD kaynakli degil galiba.

HD Tune ile bu bölümün ekran görüntüsünü atarsanız ayrıntılı yardımcı oluruz.

Baktım da hiçbir sorun yok hepsi ok hdsentiel ile baktigimda saglik %100 HDD kaynakli degil galiba.

HDD kaynaklı olmayabilir. SATA kablosu, SATA portu veya SATA Power kablosu olabilir. Son olarak PSU.

Dosya Ekleri

• IMG_20230202_170439.jpg
    IMG_20230202_170439.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı