HDD Biçimi Raw oldu

Aade

Hectopat
Yer
New Atlantis
HDD içinde veriler var, biçimlendirmeden NTFS çevirebilir miyim?
Harddiski bir zaman sonra kaybolduğu için onu denetlemek istedim, denetlenirken de bir zaman sonra kendini yeniden açtı sanırım.
Tam olarak neler döndüğünü anlayamadım ama yönet kısmından o bölümün RAW'a dönüştüğünü görebiliyorum;

1611695264033.png

Chkdsk komutu da sadece belirli türlere çalışıyormuş;

1611695393470.png

Güç yetmiyor diye düşünüyorum çünkü sürekli içerisine dosya atmaya çalıştığımda kapanıyor. İçerisinden dosya çekerken bu problemi yaşamıyorum.
Bahsi geçen HDD'i, HDD docking ile portable olarak kullanıyorum. Docking'e güç mü yetmiyor pek anlayamadım açıkcası.

• HDD model kodu: WD5000AAKX
    • Power: DC 12V/3A
  • Docking model kodu: FHD-3570A
    • 5VDC: 0.65A
    • 12VDC: 0:50A
  • Docking adaptörü: FHC-3570A
    • Input: 100V-240V~50/60Hz 1.0
    • Output: 12V - 3A
Denemelerime göre 55mb altı dosyaları direkt olarak atabiliyorum ama 55-60mb üstü gibi dosyaları yüklerken gidiyor ve tekrar geliyor.
1611700801712.png

Son düzenleme:
HDD içinde veriler var, biçimlendirmeden NTFS çevirebilir miyim?
Harddiski bir zaman sonra kaybolduğu için onu denetlemek istedim, denetlenirken de bir zaman sonra kendini yeniden açtı sanırım.
Tam olarak neler döndüğünü anlayamadım ama yönet kısmından o bölümün RAW'a dönüştüğünü görebiliyorum;

1611695264033.png

Chkdsk komutu da sadece belirli türlere çalışıyormuş;

1611695393470.png

Güç yetmiyor diye düşünüyorum çünkü sürekli içerisine dosya atmaya çalıştığımda kapanıyor. İçerisinden dosya çekerken bu problemi yaşamıyorum.
Bahsi geçen HDD'i, HDD docking ile portable olarak kullanıyorum. Docking'e güç mü yetmiyor pek anlayamadım açıkcası.

• HDD model kodu: WD5000AAKX
    • Power: DC 12V/3A
  • Docking model kodu: FHC-3570A
    • 5VDC: 0.65A
    • 12VDC: 0:50A
Denemelerime göre 55mb altı dosyaları direkt olarak atabiliyorum ama 55-60mb üstü gibi dosyaları yüklerken gidiyor ve tekrar geliyor.
1611700801712.png
Nasıl çevirebileceğinizi bilmiyorum fakat RAW'dan NTFS'e biçimlendirmeden değiştirmek sağlıklı olmaz diye düşünüyorum. Gerekli ve önemli verileri bir flashbelleğe atıp da biçimlendirmenizi öneririm. Ayrıca merakımdan soruyorum da, diğer alanları kullanmamanızın sebebi nedir?

HDD'nin istediği gücü dock karşılamıyor.
Volt'lar yetebilir ama amper yetmiyor.
O yüzden diskin hata veriyor.

Bir kutu alıp denemen lazım.
Ya da dock a ait ekstradan bir adaptör girişi varsa onu takıp elektriğini adaptör ile sağlamayı deneyin.
Şu anda docking adaptörünün bilgilerini de girdim. Bir tekrar bakar mısınız?
Nasıl çevirebileceğinizi bilmiyorum fakat RAW'dan NTFS'e biçimlendirmeden değiştirmek sağlıklı olmaz diye düşünüyorum. Gerekli ve önemli verileri bir flashbelleğe atıp da biçimlendirmenizi öneririm. Ayrıca merakımdan soruyorum da, diğer alanları kullanmamanızın sebebi nedir?
İlkte 2 bölüm (350gb ve 115gb) vardı. Birinden dosyaları çekip biçimlendirdim(115gb). Ardından içersinde 250gb dosyam olan 350gb diski sadece dosyalarım kalacak şekilde 100gb bölümünü ayırdım. Sonrasında da o 250 gb üzerinde işlem yaparken raw oldu.
Sanırım mac bilgisayarlar raw biçimini okuyormuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı