HDD bilgisayarı donduruyor

semihbakrac

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Bilgisayarıma taktığım HDD dosyalarını bazen açmaya çalıştığımda PC donuyor 30 40 saniye sonra geri geliyor. Bilgisayarı kapatıp yeniden açtığımda sorun düzeliyor. Neden olabilir?

HDD o kadar yavaşlamış ki cevap veremiyor sisteme, yeni bir SSD veya HDD alın derim direk. Öncelikle CryistalDiskMark ve CristalDiskİnfo ile değerlere bakalım, bu programları indirip çalıştırabilir misiniz?

HDD o kadar yavaşlamış ki cevap veremiyor sisteme, yeni bir SSD veya HDD alın derim direk. Öncelikle Cryistaldiskmark ve cristaldiskinfo ile değerlere bakalım, bu programları indirip çalıştırabilir misiniz?

Allah Allah neden öyle oldu ki daha 1 yıl bile olmadı alalı.
Programları çalıştırıp deneyeyim.

Değiştirmeni tavsiye edebilirim HDD'yi.
HDD o kadar yavaşlamış ki cevap veremiyor sisteme, yeni bir SSD veya HDD alın derim direk. Öncelikle CryistalDiskMark ve CristalDiskİnfo ile değerlere bakalım, bu programları indirip çalıştırabilir misiniz?
Hdd olduğu için olabilir. Ben bazen 10 dakika bile bekliyorum.
1632300918745.png
1632301009657.png

HDD'ye:

• Crystal DiskMark üzerinden hız testi yapın.
  • HD Tune Pro üzerinden Quick Scan kapatıp Error Scan başlatın.
  • Hard Disk Sentinel üzerinden S.M.A.R.T değerlerini ve sağlık değerini paylaşın.
hd tune hata bulmadı
sentinel e de bakayım

Disk 5400RPM olduğundan size eziyet çektiriyor büyük ihtimalle çünkü değerler iyi gibi.

Disk 5400RPM olduğundan size eziyet çektiriyor büyük ihtimalle çünkü değerler iyi gibi.
bazen cayır cayır çalışıyor sıkıntı olmadan oyun falan da oynuyorum ancak başka zaman açtığımda tepki vermiyor ve kitliyor res atınca düzeliyor
HDD'ye:

• Crystal DiskMark üzerinden hız testi yapın.
  • HD Tune Pro üzerinden Quick Scan kapatıp Error Scan başlatın.
  • Hard Disk Sentinel üzerinden S.M.A.R.T değerlerini ve sağlık değerini paylaşın.
1632301339419.png

Yeni konular

Geri
Yukarı