HDD Çalışmıyor

pokemon210

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben iki ay önce yeni bir masaüstü bir bilgisayar dizdim. Önceki bilgisayar kasamı satmadan önce içinde iki tane harddisk vardı. Biri 320 GB, biri 160 GB, 320'lik ile sattım önemli tüm dosya ve bilgilerimi 160'lığa attım. 160 GB'lık harddiskim IDE. Şu anki bilgisayarımda 750 GB'lık harddisk var ama bu önemli değil. Anakart yeni olduğu için IDE çıkışı yok. SATA to IDE kullanıyorum. Mesele bu da değil. IDE'li harddiskime güç verince içinde bulunan disk dönmüyor yani kabloları bağlı da olsa bilgisayarı açınca çalıştığına dair bir belirti yok. Elimi üstüne koyduğumda hiçbir şey olmuyor ama 750'lik fırıl fırıl dönüyor. Harddiskimde bana göre çok önemli bilgilerim ve belgelerim var. Lütfen yardım edin. Bu harddiski çalıştırmam için ne yapmam lazım? :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın dönüştürücünün çalıştığına emin misin?
Windows'da görüyor musun? Disk management'da ?(disk yöneticisi)

Sonuç olarak hdd'in çalıştığına emin isen kullandığın kablo, dönüştürücü vb.'de sorun vardır. Başka parçalarla deneyebilirsin.
Ya da disk yöneticisinde sadece isimlendirmeni bekliyordur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı