HDD dalgalı disk kullanımı

Utku1826

Centipat
SSD veya HDD modeli
Kingston SSD A400 120gb WD Black 1TB
Anakart
Msi 970 Gaming
Hard diskim alışkın olduğumdan garip davranıyor. Çoğu zaman %100 kullanımda oluyor, olmadığı zaman ise ilginç bir grafik ortaya çıkarıyor. Bu ne demek yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

yardım.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard diskim alışkın olduğumdan garip davranıyor. Çoğu zaman %100 kullanımda oluyor, olmadığı zaman ise ilginç bir grafik ortaya çıkarıyor. Bu ne demek yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1261483
Hard disk sentiel indirip fotoğraf atabilirmisiniz?

Sürekli bir yazma var aktivitelerden sebebinin bulmanız lazım.
Şuan bir torrent dosyası yüklüyorum sanırım yazmanın sebebi bu. Benim takıldığım nokta neden bu şekilde iğne iğne olduğu.
Okuma-yazma yapıyor gibi görünüyor. Yani kullanımda olduğu zaman böyle bir grafik olması normal. HDD'de sorun olduğunu düşünüyorsan bunu bu grafiğe bakarak anlayamazsın. Şüphen nedir?
Hard diskte kurulu olan oyunlarda sağlam 2 3 saniyelik lag spikelar yaşıyorum oyun kilitlenip açılıyor. SSD'ye kurduğum oyunlarda bu sorun yok buna dayanarak bi sıkıntı olduğundan şüphe ettim.

Hard diskte kurulu olan oyunlarda sağlam 2 3 saniyelik lag spikelar yaşıyorum oyun kilitlenip açılıyor. SSD'ye kurduğum oyunlarda bu sorun yok buna dayanarak bir sıkıntı olduğundan şüphe ettim.

HDD performansı düşük olur, bunu hepimiz biliyoruz. HD Tune ile bad sector taraması yapabilirsin. Okuma-yazma hızlarını test edebilirsin. Elinde donanımla ilgili bilgilerin olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı