HDD Değerleri Nasıl?

hsnhsynrsln

Decapat
1599667674534.png

Değerler nasıl sizce arkadaşlar? Bir tane de bad sector çıktı ama onu SS almayı unuttum.

1 tane bad sector üretim aşamasında olabilir diye duydum. Çok sıkıntı olur mu acaba? Biraz yavaş çalışıyor sistem, HDD anlık %100 kulannım oluyor. Biraz sinir bozucu açıkçası.

Bazen üretimlerde olabiliyor ama onlar low level format atarak o sektörleri gizliyorlar ama bundan sonra ki sorunlar tehlikeli. Benchmark yaparken arka planda işlem yapmayın. Yeni sürüm ile health sekmesinin sonucunu da paylaşın.

1 tane bad sector üretim aşamasında olabilir diye duydum. Çok sıkıntı olur mu acaba? Biraz yavaş çalışıyor sistem, HDD anlık %100 kulannım oluyor. Biraz sinir bozucu açıkçası.
Yazdığın şeylerin nedeni Baş Sector olması. 1 tane bile olsa Bad Sector sorun yaşatır, eğer üretim aşamasında olmuşsa üretim hatasıdır, iade etmeyi dene.

Diskin yüzeyinde bozuk olabilecek 216 ve doğrulanamayan 216 sektör ve 4 veri aktarım hatası var. Bu sektörler low level format sonrası düzelir ama diğer hata için kablo değiştirin. Arkadaşın diskinde kötü sektör yok bozuk olabilecek sektörler var sadece bunlar uzun format ile de düzelebiliyorlar. Diskin %100 sorunu Windows 10 kullandığın için olabilir ve bu nedenlerden de.

Windows 10 kullanıyorsanız 100% disk kullanımı HDD için normal bir durum. Windows 10, SSD ile daha hızlı çalışmaktadır. Bad sector varsa diski değiştirmenin zamanı gelmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı