HDD değiştirilmeli mi?

X_DreamSoldier

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yüksek Öğrenci
Evde 5-6 kez elektrikler üst üste gidip geldi. Laptopumum pili çalışmıyordu eskidiginden dolayi fişe takılıydı. Gelen akım sürekli PC'nin içine gidip gidip geldi kesintiden dolayi hal böyle olunca PC açılırken siyah ekran verdi güç kablosu kestim taktım ana ekranda takılı kaldi biraz bekledim disk te onarim başladı dedi bayağı bekledim ondan sonra mavi ekranda Windows güncelleniyor dedi kapanıp tekrar açıldı gene güncelleniyor dedi tekrar açıldı sonra Windows güncelleme yapılamıyor dedi tekrar kapandı actigimda iste oturum açma yeri geldi actiktan sonra siyah ekran oldu biraz bekledim sonradan laptop açıldı ve dosyalar silinmemisti. Bilgisayarin açılması 1.5 saat falan sürdü. Ondan sonra kapattim yarin açtığımda ise gene diski onardi yaklaşık 10dk falan sürdü ve Windows güncelleme gene yapılmadı dedi ama genede açıldı her kapatip açıldığında bunu diyor ama laptop genede açılıyor sizce diski ne yapmalıyım? HDD kullanıyorum.

Evet SSD'ye geçilmeli çünkü SSD harddiskten kat kat daha hızlı ve aldığınızda farkını anlarsınız.

Öyle de hocam peki bu HDD'yi ne yapayim çöpe atsam 480GB yazık olur. DVD CD-ROM taksam calisır mi veya taşınabilir disk yapsam yedeklesem güvenilir olur mu?

Geri
Yukarı