HDD Depolama Alanı Olarak Nasıl Kullanılır?

Kadir AŞAR

Hectopat
Daha fazla  
Ben sorunumu bir türlü arayıp da bulamayan nadir türlerden biriyim diye düşünüyorum. Yeni sistem toplayıp, SSD'ye W7 kurdum, daha önce kullanmış olduğum HDD içerisinde de W7 yüklü ve içerisinde dosyalarım mevcut. Araştırmalarım sonucu W8 ve üzeri işletim sistemleri ile ilgili çözümler var ancak benim sorunuma çözüm bulamadım. SSD ve HDD W7 yüklü olduğu için ne yapacağımı bilemedim, sorunum; HDD'yi içindeki verileri kaybetmeden depolama alanı olarak kullanabilmek.

Sorununuzu tam olarak anlayamadım ama SSD ve HDD de win 7 yüklü. Bios sıralasında önce hangisini seçerseniz o diskten boot edecektir. Diğer diskinizi zaten depolama olarak kullanabilirsiniz. Verileriniz eski sisteminizde masaüstünüzde kalmış ise HDD ye girip Kullanıcılar(Users)- ''Kullanıcı Adı'' - Masaüstü klasöründen ulaşabilirsiniz. SSD den boot ettikten sonra sorunlar yaşıyorsanız paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Sorununuzu tam olarak anlayamadım ama SSD ve HDD de win 7 yüklü. Bios sıralasında önce hangisini seçerseniz o diskten boot edecektir. Diğer diskinizi zaten depolama olarak kullanabilirsiniz. Verileriniz eski sisteminizde masaüstünüzde kalmış ise HDD ye girip Kullanıcılar(Users)- ''Kullanıcı Adı'' - Masaüstü klasöründen ulaşabilirsiniz. SSD den boot ettikten sonra sorunlar yaşıyorsanız paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.
Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim;
Şuan SSD ve HDD' ye w7 yüklü, eski hdd kasaya taktığımda hiç bir şey görünmüyor, bios'tan ayarları defalarca değiştirdim ssd ilk sırada dvdrt 2. sırada ve sata hdd 3. sırada buna rağmen sata hdd'yi görmüyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim?

Biosta HDD gözüküyorsa çalışıyor demektir.Bilgisayarıma sağ tıklayıp Yönet seçeneğini seçin. Depolama altında disk yönetimini seçin. HDD niz orada gözükecektir ancak tahminim bir harf atanmamış olabilir.HDD üzerine sağ tıklayıp harf atayarak diskinizi kullanabilirsiniz.

Biosta HDD gözüküyorsa çalışıyor demektir.Bilgisayarıma sağ tıklayıp Yönet seçeneğini seçin. Depolama altında disk yönetimini seçin. HDD niz orada gözükecektir ancak tahminim bir harf atanmamış olabilir.HDD üzerine sağ tıklayıp harf atayarak diskinizi kullanabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, tek sorun sata kablosunu düzgün bağlamamışım. Daha doğrusu eski sata kablosunun ömrünün tükendiğini unutmuşum. Sorunum düzeldi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı