HDD gözükmüyor

• Konuyu başlatan ByOs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 858

ByOs

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopum D'a CD kısımına Caddy taktım ve içinde 1 TB bir HDD var. Sıkıntısız 7 ay kullandım sonra CD takmam gerekti ve Caddy'i geri taktığımda PC okumadı. BIOS menüsünde gözüküyor, aygıt yöneticisinde ise gizli aygıtları göster dediğimde gözüküyor. Disk yöneticisi ve Partition wizardda D'a bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Ben tam anlamadım şimdi bir depolama aygıtınız mı gözükmüyor.
Harici bir HDD diskim var. Biosta gözüküyor kurtarma seçeneklerinde vs gözüküyor yani bilgisayar biliyor öyle bir disk var ama aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster dediğimde gözüküyor sadece ve disk yönetimi kısmında vs hiç yok. Ve benim bu disk içinden kopyalamam gereken dosyalar var.

Harici bir HDD diskim var. BIOS'ta gözüküyor kurtarma seçeneklerinde vs gözüküyor yani bilgisayar biliyor öyle bir disk var ama aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster dediğimde gözüküyor sadece ve disk yönetimi kısmında vs hiç yok. Ve benim bu disk içinden kopyalamam gereken dosyalar var.

Benim bildiğim 3 şey olabilir

1. HDD'ye 2 kablo gelecek biri data biri SATA herhalde 2 side takılımı o yüzden bende PC'yi açamadım taktım açıldı

2. HDD bozuk olabillir

3. bi tak çıkar yap eğer gözüktü ise PC'ye sonradan taktıysan ya da sıfırlanıyken takılı değilse gözükmüyordur bilgisayar yönetimi ne girip depolama > disk yönetimi ne girip sistem ayrıldı yazan bir şey olacak ona sağ tıkla sürücü harfi ve yolu değiştir e tıkla ekle çıkacak ona tıkla ve harf seç tamam de gelecek eğer gelmediyse dediğim 2 şeyden başka bişi bilmiyom

Hocam düz ettim sağdan girdim soldan çıktım doğrusuyla yanlışıyla bissürü bişi yaptım en son da biostan bişiler kurcaladım fln bilgisayarın açılması 17 dk sürdü abartmıyorum SSDli bilgisayar bi açtım Harddisk orda bütün veriler içinde heepinize yardımlarınız için teker teker teşekkür ederim diksteki bütün işlerimi halledip sonra bida bilgisayara takmicam :)
Bunu söylediğim an disk kayboldu hocam PC açıkken birden disk yok oldu aygıt yöneticisinde var olan disk şu an gizli aygıt olarak duruyo sağ tık yapınca etkinleştirme vs de yok ne oldu anlamadım ama gına geldi artık

Güvenli Mod'da başlatıp windows u Verilerinizi Kurtarın Sonrasında Yine Cmd Falan Denersiniz Gerekirse Sıfırlarsınız , Buna Yazılım , Virüs . Voltaj Bi Sürü Sebebi Var Umarım Verileri Kurtarabilirsiniz .. Tekrar Kolay Gelsin Sağlıcakla.

Biliyorum konu çok uzadı. Bilgisayarda zaten önemli bir şey olmadığı için format attım. Şimdi Windows SSD de yüklü. Bu bilgisayar kısmına geldiğimde sadece Ssdi var. Ama aygıt yöneticisinde sadece HDD var ve gizli aygıtları göster dediğimde de SSD gözükmüyor. Galiba tek çözüm HDDyi bağlamak için Caddy yerine kablo almak zaten normal zamanda da içine takmayacağım işin sonunda yine CD girişini takacaktım.

Geri
Yukarı