HDD Işığı Yanıyor Fakat Bilgisayarım Görmüyor

• Konuyu başlatan cifel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 3B

cifel

Hectopat
Merhaba,

600 GB'lık hard diski 2 kez Windows XP'de kullandım. Fakat 2. kullanımdan sonra bilgisayar okumamaya başladı. Normelde Windows Vista, 7, 8 de sorunsuz kullanılıyordu. 2 kez taktıktan sonra çalışmamaya başladı. Fakat HDD'nin ışığı yanıyor. Hem uzun süre yanık halde kalıyor, hem de bazen yanıp sönüyor. Çalışıyor, sadece okumuyor.

Bazen PC'nin yavaş çalışmasına, hatta kilitlenmesine neden oluyor. Bazen de "döngüsel artıklık denetimi çözümü" diye bir uyarı alıyorum.

PC konularında pratik zekalı ya da çözüm üretici bir tip olduğum söylenemez. Fakat bir haftadır girip çıkmadığım forum, okumadığım konu kalmadı.

HDD laptoplarda kullanıldı. Sorun başladığından beri başka laptoplar da ve USB girişlerinde denendi. Farklı kablolar da kullanıldı fakat hep aynı durum.
HDD yerel disk F: olarak görünüyor. Fakat tıklanmıyor ya da sağ tıkla seçim yapılamıyor, taranamıyor.

Disk yönetiminde harf atanmış durumda. Dosya sistemi RAW görünüyor. Durumda da sağlam (birincil bölüm) yazıyor. Fakat buradan da HDD'nin özelliklerine girilemiyor mesela.

"chkdsk (disk yeri) /r /F:" komutunu da uyguladım. Fakat çok uzun sürdüğü için PC'yi bir köşeye koyup uyudum. Kalktığımda PC saat 5 gibi kilitlenmiş görünüyordu ve komut sekmesi de kapalıydı. Orada ne olduğunu anlamadım tam.

Bad Sector taraması yaptım ve sonuç resimdeki gibi.

Diskteki verileri kurtarmanın bir yolu var mıdır acaba? Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Disk RAW oldu ise Restorer Ultimate ile şansınızı bir deneyin derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı