HDD kablolarının oynaması sonrası başlatılamıyor hatası

Astro

Decapat
Yer
Akhisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
HDD'nin markası Seagate Barracuda 500GB. Şimdi sorunum kasada fanların kablosuna bakarken yanlışlıkla elim HDD'nin kablosuna değdi ve oynadı, sonrasında HDD'nin içinde olan programların görünmediğin fark ettim. Bilgisayarı kapatarak kabloları düzelttim sonrasında BIOS'a girdim ve HDD'in gözükmediğini fark ettim, bilgisayar açılınca disk yönetimine baktım orada ise başlatılamıyor yazıyordu sonra başlat seçeneğine basmama rağmen iki türlü seçeneği de seçtim fakat bilinmeyen aygıt gibi bir hata veriyordu.

Eskiden de aynı HDD'de bir, iki sefer yaşamıştım fakat onlarda hatırladığım kadarıyla kablolarla oynayınca düzelmişti. Şu an ise ne yapacağımı pek bilmiyorum programlar HDD gözükmüyor ve lütfen program önerirken kullanımının olduğu bir link bırakırsanız sevinirim. Ayrıca içindeki dosyaların önemi yok yani sıfırlama yolu ile bir şey yapılabiliyor ise çekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen kabloda veya HDD'nin girişinde bir sorun var, kablo değiştirip dener misiniz? Kabloyu düzgün takamamış da olabilirsiniz.
2 tane kablo değiştirdim 3 tane farklı yer denedim üstüne farklı hdd var onun kablolarına taktım fakat gene aynı şekilde biosda görülmedi win de başlatılmamış şekilde duruyordu
ayrıca hdd takılıyken m.2 nvme olmasına rağmen bios logosunu 5 dk da geçiyorum çıkarınca düzeliyor

HDD'de sorun varmış gibi geldi fakat eliniz kabloya değdikten sonra böyle bir hata almışsınız, açıkçası sorunu tam olarak anlayamadım, anlattıklarınıza göre kablo ile alakalı ufak bir sorun varmış fakat şimdi de HDD'de sorun var gibi görünüyor.

HDD'de sorun varmış gibi geldi fakat eliniz kabloya değdikten sonra böyle bir hata almışsınız, açıkçası sorunu tam olarak anlayamadım, anlattıklarınıza göre kablo ile alakalı ufak bir sorun varmış fakat şimdi de HDD'de sorun var gibi görünüyor.

HDD'ye dokunduğumda içindeki disk dönüyor eskiden de yaşamıştım kablolarla oynayınca düzelmiştide şimdi ne yapacağım bilmiyorum içinde oyun falan var önemli şeyler yok format sorunumu çözermi.

Yeni konular

Geri
Yukarı