HDD kartı arızalı mı?

Klipston

Kilopat
Son zamanlarda sistemimde HDD algılanmama sorunuyla karşılaşıyordum. Bu sorundan dolayı sistem bazen boot ekranında takılı kalıyor veya geç açılıyordu. Bende HDD'yi artık sistemden çıkarmaya karar verdim. Neyse ki içerisindeki tüm verileri kurtarmayı başardım. Fakat HDD, Hard Disk Sentinel, HD Tune Pro ve kendi uygulaması olan Seatools programlarıyla test etmeme rağmen aygıtın tamamen sağlıklı olduğu belirtiliyordu.

Bende meraktan HDD kartını söktüm ve fotoğrafını aşağıya bırakıyorum. Sizce bu kartta bir bozukluk gözüküyor mu? Özellikle işaretlediğim alanda siyah ve sarı lekeler normal mi? Yoksa bu kart arızalanmış mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20221129_013744.jpg
    IMG_20221129_013744.jpg
    350,1 KB · Görüntüleme: 62
Donanımların böyle ufak detaylarından anlamam ama aşağıda da sarılıklar çok. İletkenliği bozulmuş olabilir mi acaba? Paslanmış gibi garip bir şey olmuş.

Evet orası ve üst taraf hard disk ile bağlantılı. Ne işe yaradıklarını bilmiyorum fakat sararmaları normal değil gibi?

Hocam oksitlenmiş gibi duruyor elinizde silgi varsa oraları silebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu video da 6:50 dakikadan sonra anlatılıyor.

Evet orası ve üst taraf hard disk ile bağlantılı. Ne işe yaradıklarını bilmiyorum fakat sararmaları normal değil gibi?
Korozyon olmuş olabilir. Metal parlatıcısı ile çok dikkatlice temizleyenler varmış. Üstteki arkadaşın dediği gibi silgi ile silen de varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı