HDD nasıl takılır?

yilmaz787

Hectopat
Merhaba. Ben eski bilgisayarımda ki HDD yi yeni bilgisayarıma takmak istiyorum. Takması kolay mı kendim takabilir miyim? Taktıktan sonra bir şey yapmak gerekir mi? Birde bu diski eski bilgisayardan çıkardığım için içi boş değil Windows 7 dosyaları falan var. Yeni bilgisayarda da Windows 10 kurulu. Bunu takınca çakışma falan olurmu Windows 7 dosyaları var çünkü diskin içinde. Son olarak bu bilgisayarıma uyar mı bu disk?
IMG_20210730_135631.jpg

Biliyorum Barracuda diskler önerilmiyor ama elimde bu varken de yeni HDD almak mantıklı gelmiyor.

PSU'dan SATA güç kablosu ile güç bağlantısını yapın. SATA kablosu ile anakart veri bağlantısını yapın. Windows 10 çalışır, çakışma olmaz. PC açıldığında ise HDD'i biçimlendirip içindeki verileri sıfırlayabilirsiniz.

Kablosunu takıcaksın bitti. İçinde Windows 7 varsa emin değilim ama açılış ekranında Windows 10 seçili depolama birimini seçiyorsun diye biliyorum. Ondan sonra sıfırlarsın HDD'yi.

PSU'dan SATA güç kablosu ile güç bağlantısını yapın. SATA kablosu ile anakart veri bağlantısını yapın. Windows 10 çalışır, çakışma olmaz. PC açıldığında ise HDD'i biçimlendirip içindeki verileri sıfırlayabilirsiniz.
Kablosunu takıcaksın bitti. İçinde Windows 7 varsa emin değilim ama açılış ekranında Windows 10 seçili depolama birimini seçiyorsun diye biliyorum. Ondan sonra sıfırlarsın HDD'yi.
Sıfırlamazsam sorun olur mu? Windows 7 dosyalarını tabiki sileceğim çakışma olmadan açılırsa ama diğer dosyaları silmesem sorun olur mu?
İçinde Windows 7 dosyaları olması biraz tereddüt ettiriyor beni Windows 7 olarak açılmasın sonra bilgisayar.

Son düzenleme:
Sıfırlamazsam sorun olur mu? Windows 7 dosyalarını tabiki sileceğim çakışma olmadan açılırsa ama diğer dosyaları silmesem sorun olur mu?
İçinde Windows 7 dosyaları olması biraz tereddüt ettiriyor beni Windows 7 olarak açılmasın sonra bilgisayar.
Flaş belleğiniz var ise içine Windows 10 kurup HDD kurulumundan sonra sıfırdan boot edip Windows 10 kurabilirsiniz. Önerim bu şekilde.

Açılışta size sorabilir hangi diski başlatayım diye.
Sormazsa direk windows 7 açarsa bilgisayarı resetleyin ve bios boot menüden windows 10 kurulu diski öne alın.

Teşekkürler yardımcı olan herkese. Bu konularda pek bir bilgim olmadığı için bir bilgisayarcıya taktırma kararı aldım çünkü olurda Windows 7 olarak açılırsa ne yapacağımı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı