HDD önerisi

Bütçe
max 1200 tl civarı
Şimdi aslında benim ilk aşamada alma amacım telefon için. Sonrasında bilgisayar için kullanacağım.

Açıkçası USB 3.0 olması çok fark etmez. Ama şu an için önemli olan bu önerilen 6TB olan WD taşınabilir disk kaç Volt ve kaç amper bir adaptör ile çalışıyor. Eğer bunları öğrenirsem en azından telefon için uygun bir kullanım şekline dönüşürebilirim.

Eve geçince adaptörün fotosunu atabilirim.
Adaptörün ucu yuvarlak sanırım powerbank ile kullanamazsın.

Son düzenleme:
Eve geçince adaptörün fotosunu atabilirim.
Adaptörün ucu yuvarlak sanırım powerbank ile kullanamazsın.

Yok o sorun olmaz. Elektrik elektronik mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Bilgim var ve yeterince ayarlarım. Ayrıca zor bir iş değil. Adaptörün üstündeki değerlerin fotoğrafını çekerek gönderir misiniz? Ben gerisini ayarlarım.

1642881159218.png

Teşekkür ederim. 12v 1.5a değeri gerekiyormuş. Çok sağ olun. Buna göre alırken kafamda olan yaparım. Veya direk 18W powerbank alırım ekstra onu kullanırım. Kablo işi en kolayı zaten. O önemsiz bir detay.

İkisinden birisini alacağım. Hangisini almalıyım.
Hangisinin hızı daha iyidir ve uzun ömürlüdür.

Ona göre 1 2 saat içinde sipariş edeceğim.

Son düzenleme:
Sabit kullanacaksan 6TB al taşıyacaksan 2.5 inç uzun ömürlük konusunda yorum yapamam.

Ben 6TB arşiv oyunların, dizilerim filmlerin her şeyim topluca içinde ama telefona takacaksan sürekli taşıma durumun varsa zor olur.

Teşekkür ederim. 12v 1.5a değeri gerekiyormuş. Çok sağ olun. Buna göre alırken kafamda olan yaparım. Veya direk 18W powerbank alırım ekstra onu kullanırım. Kablo işi en kolayı zaten. O önemsiz bir detay.

İkisinden birisini alacağım. Hangisini almalıyım.
Hangisinin hızı daha iyidir ve uzun ömürlüdür.

Ona göre 1 2 saat içinde sipariş edeceğim.

Düşürdüğün gibi çöp olur. Dikkat etmek lazım.

Sabit kullanacaksan 6TB al taşıyacaksan 2.5 inç uzun ömürlük konusunda yorum yapamam.

Ben 6TB arşiv oyunların, dizilerim filmlerin her şeyim topluca içinde ama telefona takacaksan sürekli taşıma durumun varsa zor olur.

Aslında zamlanmasaydı bundan alacaktım ama 400TL zam yapmışlar.
1642935643932.png

Bu 4TB olan ilk attığımın internetteki test sonucu.

1642935820788.png

Bu 6TB diskin hız testi sonucu.

128MB ve 1GB dosyalarından test edildiği için çok fark göremedim ama 4TB olan daha makul geldi bana.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı