HDD Okuma/Yazma hızları nasıl olmalıdır?

aragorn1411

Femtopat
Eski bir laptopa sahibim. Samsung NP355V5C-S0ctr cihazı ve cihazın hızındaki azalmadan uzun süredir rahatsızdım. Format atmayı denedim; hızı bir miktar artmış olmasına rağmen cihaz hala yavaş. Görev yöneticisinde disk çoğu zaman %90 üstü değer aldığı için diskten şüpheliyim. Bu değerler normal mi? Değilse çözümü var mı acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    224,7 KB · Görüntüleme: 232
Eski bir laptopa sahibim. Samsung NP355V5C-S0ctr cihazı ve cihazın hızındaki azalmadan uzun süredir rahatsızdım. Format atmayı denedim; hızı bir miktar artmış olmasına rağmen cihaz hala yavaş. Görev yöneticisinde disk çoğu zaman %90 üstü değer aldığı için diskten şüpheliyim. Bu değerler normal mi? Değilse çözümü var mı acaba?

Değerler HDD'ye göre iyi. HDD ömrünü yitirmiş olabilir. Bir de Windows 10 HDD'de sıkıntı yapabilir SSD üzerine kurulmuş bir sistem olduğu için.

Bu ekran değil error scandan hızlı tarama tik işaretini işaretlemeden yavaş test yaptırman lazım sonuçlarda hepsi yeşil olması gerekiyor. Bir de HDD Sentinel programı ile disk sağlığına bakman gerekiyor.
Herhalde iyi oluyor test sonuçları. Umarım doğru yapmışımdır.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    108 KB · Görüntüleme: 178

Yeni konular

Geri
Yukarı