HDD Oyun Performansı

h4yrettinx

Hectopat
Merhabalar. 5400RPM HDD'nin oyun oynarken herhangi bir oyundaki haritadaki bazı şeyleri geç yüklemesiyle bir alakası var mıdır acaba? Yoksa sadece oyuna girerken geç mi girer? Mesela SSD ya da M.2 olsa oyun oynarken direkt bazı şeyler (çimen vs.) direkt yüklenmiş mi olur?

Merhabalar. 5400RPM HDD'nin oyun oynarken herhangi bir oyundaki haritadaki bazı şeyleri geç yüklemesiyle bir alakası var mıdır acaba?

Evet, alakalı.
Bütçeniz varsa düzgün bir SSD alın (James Donkey olmayanlardan),bu durumda işletim sistemini ve diğer programları SSD'ye kurarsınız ve sistem hızlanır.

Daha çok RAM ile ilgili bir durum. SSD oyunlarda yükleme ekranlarını ve geçişleri hızlandırır. Harita yüklenmemesi geç yüklenmesi donmalar RAM kaynaklı(hafıza yetmemesinden) olabilir.

Doğrudan alakalı. 5400RPM HDD ile Sata SSD arasında FPS farkı bile yaşıyorum ben. SSD genel olarak 2 FPS daha önde oluyor. Aynı zamanda HDD'de çok drop yerken SSD'de yemiyorum.

Merhabalar. 5400RPM HDD'nin oyun oynarken herhangi bir oyundaki haritadaki bazı şeyleri geç yüklemesiyle bir alakası var mıdır acaba? Yoksa sadece oyuna girerken geç mi girer? Mesela SSD ya da M.2 olsa oyun oynarken direkt bazı şeyler (çimen vs.) direkt yüklenmiş mi olur?

Yanı Rust'a 2 dk de giryosan hard diskle 30 sanıye falan olur.

HDD veya SSD ile FPS ilişkisi çok yüksek değil arkadaşlar ikisini de kullandım. RAM ne kadar?
Ram ile alakalı olacağını zannetmiyorum. 3200Mhz 32Gb Corsair'in rami var. O yüzden olması imkansız bence. Aslında bende öyle büyük şeyler (yol vs.) değil. Nasıl diyeyim küçük çalılık mesela öyle şeyler oda hep değil ama sinir bozuyor nedense 😀. Sormak istedim. Çünkü HDD'mi satıp SSDye geçsem düzelir mi sorun o mu değil mi diye merak ettim. Sorun oysa zaten yakın zamanda oyunlar için SSDye geçmeyi düşünüyorum.
Evet, alakalı.
Bütçeniz varsa düzgün bir SSD alın (James Donkey olmayanlardan),bu durumda işletim sistemini ve diğer programları SSD'ye kurarsınız ve sistem hızlanır.
Yani bu durum komple sabit disk ile alakalı. Ekran kartı veya diğer donanımlarla alakası yoktur değil mi?
Bu arada hdd: Seagate 3.5" 4 TB Skyhawk ST4000VX007 SATA 3.0 5900 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:

Geri
Yukarı