HDD oyun performansını düşürür mü?

Gapirkont

Kilopat
512 GB M.2 SSD kullanıyordum ancak yetmemeye başladı. Çok eski bir PC'deki 500GB HDD'yi söküp kendi sistemime taktım ancak HDD çok yavaş. Bazı offline oyunları bu HDD'ye atmayı düşünüyorum. Oyunlardaki FPS'i düşürür mü?

512 GB M.2 SSD kullanıyordum ancak yetmemeye başladı. Çok eski bir PC'deki 500GB HDD'yi söküp kendi sistemime taktım ancak HDD çok yavaş. Bazı offline oyunları bu HDD'ye atmayı düşünüyorum. Oyunlardaki FPS'i düşürür mü?

FPS düşürmez. Sadece yükleme süreleri uzar.

Hocam akıcılık derken?
Oyunu hiç SSD ile oynamayan biri anlamaz fakat SSD'den HDD'ye geçince bazı oyunlarda sanki sırtında yük taşıyormuşsun hissi vardır. Demek istediğim o akıcılık.
Oyunu hiç SSD ile oynamayan biri anlamaz fakat SSD'den HDD'ye geçince bazı oyunlarda sanki sırtında yük taşıyormuşsun hissi vardır. Demek istediğim o akıcılık.
Her oyunda aynı etkiyi yaratmayabilir.

Her oyunda aynı etkiyi yaratmayabilir.

Hocam şimdi böyle deyince bahsettiğim oyunları atasım gelmedi HDD'ye. SSD'de şu an 70 GB boş alan var. Normalde 1700 okuma 1600 yazma değerleri var ancak test yaptığımda 1700 okuma 900 yazma alıyorum. Bu şekilde 70GB boş alan ile kullansam sıkıntı olur mu?

Geri
Yukarı