HDD oyun performansını düşürür mü?

Gapirkont

Kilopat
512 GB M.2 SSD kullanıyordum ancak yetmemeye başladı. Çok eski bir PC'deki 500GB HDD'yi söküp kendi sistemime taktım ancak HDD çok yavaş. Bazı offline oyunları bu HDD'ye atmayı düşünüyorum. Oyunlardaki FPS'i düşürür mü?

GTA V, Forza Horizon, Project Cars, PUBG gibi oyunlarda FPS'i kesinlikle olumsuz etkiliyor. Çok büyük haritanın sistem tarafından yüklenmesi gecikiyor bu anlık droplara ve FPS'in adeta çakılmasına sebep oluyor. Ben bu farkı okuma yazma problemi olmayan WD Blue 1TB HDD ve SSD arasında hissedebildim.

GTA V, Forza Horizon, Project Cars, PUBG gibi oyunlarda FPS'i kesinlikle olumsuz etkiliyor. Çok büyük haritanın sistem tarafından yüklenmesi gecikiyor bu anlık droplara ve FPS'in adeta çakılmasına sebep oluyor. Ben bu farkı okuma yazma problemi olmayan WD Blue 1TB HDD ve SSD arasında hissedebildim.

RDR2, Dark Souls gibi oyunlarda hisseder miyim peki sizce? Bir de M.2 SSD'de şu an 70 GB boş alan var. Bu şekilde kullanmam bir sorun yaratır mı?

Hocam şimdi böyle deyince bahsettiğim oyunları atasım gelmedi HDD'ye. SSD'de şu an 70 GB boş alan var. Normalde 1700 okuma 1600 yazma değerleri var ancak test yaptığımda 1700 okuma 900 yazma alıyorum. Bu şekilde 70GB boş alan ile kullansam sıkıntı olur mu?
Kullandığın SSD'nin bir programı vs. varsa oradan boostlama özelliği olması lazım o özelliği açınca yazma değerin 1600 e çıkacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı