HDD sadece benim bilgisayarımda çalışmıyor

hamza4kgul

Hectopat
Öncelikle merhaba. Benim elimde zamanında bir laptop vardı ve içinde 1TB'lık bir HDD vardı. Ben bu HDD'yi harici HDD'ye dönüştürüp kullanabileceğimi düşünerek dönüştürme aparatı aldım, normal 2.5" HDD kasasının için oturtup dönüştürücü ile beraber kullanmaya başladım. Bir gün aniden HDD'nin kablosu bozuldu, bilgisayar görmemeye başladı ve bende yenisini sipariş ettim. Daha sonra yenisi geldi, ve yenisini test etmek için kasanın ön USB 2.0 girişlerine taktığım zaman sürekli okuma, ve çıkarma bildirimlerini alıp alıp duruyorum. Yani arka planda bir kendi kendine okumayı kesiyor, bir okumaya başlıyor. Aynı zamanda şöyle de bir hata veriyor:

Screenshot_35.png

Kasanın arka tarafında ki USB 3.1 portuna taktığım zaman okuma yapıyor, sorunsuz çalışıyor ancak işte işin can sıkıcı tarafı burada başlıyor. Ben HDD'nin içine veri yazamıyorum. Veri yazarken yazma işlemi başlıyor, belli bir noktaya geldikten sonra kesiliyor. HDD'nin bağlantısı kopmuyor, veri yazmayı durduruyor. Bu HDD'nin içinde iş dosyalarım, Photoshop, İllustrator v.b programların dosyaları mevcut. Örnek veriyorum Photoshopta çalışıp HDD'nin içine bir şey save etmek istediğim zaman %99'a kadar ilerliyor daha sonra da program disk hatası veriyor. HDD'yi dün akşam saatlerinde kuzenimin sisteminde denemek için götürdüm, onun sisteminin önünde ki 2.0 portlarına taktık, direk çalıştı, GB'larca dosya yazdık içine sorun olmadı. Benim USB girişlerimde de farklı Flash Bellekler, mouse, klavye vb aygıtlar sorunsuz çalışıyorken sadece bu HDD'nin sorun yapması garip geliyor hiç bir mantıklı sebep bulamıyorum. Sizce bu problem neyden kaynaklanıyor olabilir, hiç uğraşmadan kendime 2.5" HDD'mi alıp kullanmaya başlamalıyım yoksa bu sorunun driver, HDD'ye format v.b bir çözüm yolu var mıdır? Anakartım: Asus Tuf B450 Plus Gaming

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı