HDD sağlığı nasıl anlaşılır?

aytug0106

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 TB Toshiba hard diskimi HD Tune ile tarattım 5 tane bad sector buldu. Hard disk sentinel ile de sağlığına baktım yüzde 52 gösteriyor yavaşlamalar takılmalar ara sıra oluyor sizce hard diskim bitmek üzere midir? HD Tune programında health iyi gösteriyor sentinel de ise yüzde 52 gösteriyor hangisi doğrudur? Bir de HD Tune'de bad sectörü 5 tane kırmızı nokta bulmuştu sentinel de 208 zayıf nokta var yazıyor.

Son düzenleme:
HD Tune programında health iyi gösteriyor.
Eski sürümünü kullandığınız için iyi gösteriyordur. HD Tune'nin sitesinden 5.75 sürümünü indirip Health sekmesine tekrar bakınız. Normalde iki programda doğru gösterir.
HD Tune programında health iyi gösteriyor sentinel de ise yüzde 52 gösteriyor hangisi doğrudur?
Hard disk Sentinel ile de sağlığına baktım yüzde 52 gösteriyor yavaşlamalar takılmalar ara sıra oluyor sizce hard diskim bitmek üzere midir?
HDD'iniz ölmek üzere değil. HDD Sentinel'in dediği gibi zayıf sektörler bulmuş disk. Bu sektörleri HDD Regenerator ve HDD Sentinel ile onarabilirsiniz. (HDD Sentinel'in kayıtlı sürümünü kullanmanız lazım sektörleri onarmak için.)

Son düzenleme:
Eski sürümünü kullandığınız için iyi gösteriyordur. HD Tune'nin sitesinden 5.75 sürümünü indirip health sekmesine tekrar bakınız. Normalde iki programda doğru gösterir.

HDD'iniz ölmek üzere değil. HDD Sentinel'in dediği gibi zayıf sektörler bulmuş disk. Bu sektörleri HDD Regenerator ve HDD sentinel ile onarabilirsiniz. (HDD Sentinel'in kayıtlı sürümünü kullanmanız lazım sektörleri onarmak için.)

Bad sectorleri düzeltmeye çalışmak istemiyorum biraz daha kullanıp SSD alacağım ama yüzde health %52 gösteriyor biraz daha kullanabilirim herhalde değil mi?

Eski sürümünü kullandığınız için iyi gösteriyordur. HD Tune'nin sitesinden 5.75 sürümünü indirip health sekmesine tekrar bakınız. Normalde iki programda doğru gösterir.

Evet dediğiniz gibi son sürümü indirdim HD Tune health: Warning yazıyor.
Dün 203'dü bugün 240 olmuş bu böyle artıcak galiba :)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    91,2 KB · Görüntüleme: 110

Yeni konular

Geri
Yukarı