HDD sağlık durumu

350379

Hectopat
Arkadaşlar selamlar, benim bilgisayarımda 2 tane HDD var ve yaklaşık olarak hepsi 5 yıl üstü. CrystalDiskInfo ile baktığımda şu 2 sonucu gördüm bir de 2. sabit diskimin sıcaklığı hiçbir zaman 50 altına düşmüyor, şu anda odam buz gibi ama hala 50 derece.

Dosya Ekleri

• 1600621521203.png
    1600621521203.png
    325,4 KB · Görüntüleme: 72
  • 1600621552770.png
    1600621552770.png
    329,9 KB · Görüntüleme: 78
HD Tune 5.75 ile health sekmesini paylaşın iki disk için böyle anlaşılmıyor.
RAW olarak veriler tam doğru olmuyor.

Hocam 2. disk çok yorulmuş gibi. HDTune üzerinden sağlık testlerini Quick Scan kapalı olarak atabilir misiniz?

Hocam 2. disk çok yorulmuş gibi. HDTune üzerinden sağlık testlerini Quick Scan kapalı olarak atabilir misiniz?
Şu an yapmasın diskler çok sıcak. İki disk için kablo degiştirin. Disklerin bozuk olabilecek 1 sektörü diğerinin doğrulanamayn 1 sektörü var. Birinin 1 sektörü bozuk onun yerine yedek sektör geçmiş.

Şu an yapmasın diskler çok sıcak. İki disk için kablo degiştirin. Disklerin bozuk olabilecek 1 sektörü diğerinin doğrulanamayn 1 sektörü var. Birinin 1 sektörü bozuk onun yerine yedek sektör geçmiş.

Hocam vallahi ikisi de babamın sabit diski bayağı bir süredir var yani aşağı yukarı 10 yıl diyebilirim yeni bir SSD almak isterim ama sistemim kötü ve şu aralar sadece ders için kullanıyorum bir sıkıntı çıkarır mı yoksa bu iki diski rafa kaldırıp uygun SSD mi alayım.

Üstteki diskin sıcaklığı fazla olduğu için uyarı veriyor ve 1 bozuk sektörü var. Her iki diskin de çok veri aktarım hatası var o yüzden kablo değiştirin.

Üstteki diskin sıcaklığı fazla olduğu için uyarı veriyor ve 1 bozuk sektörü var. Her iki diskin de çok veri aktarım hatası var o yüzden kablo değiştirin.

Hocam kablo falan ayarlamaya çalışırım onun haricinde beni götürür mü bir de 50 derece altına hiç inmiyor odam buz gibi ona rağmen kasamın kapağını dışarı koydum ama solunda ve sağında tahta var bu etkiler mi?

Ciddi sorunları yok format atarsanız iki diskinde Current Pending Sector hataları sıfırlanır. Reallocated Sector Count sıfırlanmaz. 50 derece çok fazla.

Geri
Yukarı