HDD/SSD'lerle kripto para kazma haberinin aslı var mı?

Utku Oktay

Kilopat
Katılım
25 Şubat 2016
Mesajlar
3.493
Makaleler
4
Çözümler
83
Yer
EEPROM
Çok da yeni değil aslında. Ekran kartları Proof of Work yöntemi için kullanılıyor, çünkü o hash çıktılarını hesaplamak için gerekliler. Proof of Stake yöntemi için depolama birimleri gerekiyor, çünkü yapı olarak daha farklılar. Karmaşık şifreleme bazlı bir ispat yöntemi yerine doğrulayıcılar üzerinden çalışıyor.

Bunun bana kalırsa en güzel tarafı çok çok daha az enerji kullanılarak halledilebilmesi. Kripto madenciliğin harcadığı enerji çok fazla şu anda.
 

Berkay4154

Hectopat
Katılım
29 Ekim 2015
Mesajlar
991
Çözümler
4
Kripto para, haberi olması gerekenlerin haberi varken gayet iyiydi şimdi mahalledeki kasaptan, holding sahibine herkesin üzerine düştüğü ve işlem yapmaya çalıştığı bir konu olunca haliyle kripto para hacmi dolayısıyla üretimi ve ona bağlı olarak üretim araçları (yani bilgisayar bileşenleri) artıyor o yüzden bu işlemler için diskler dışında ayrı bir şey bile icat edebilirler ileride ama böyle giderse ağ genişlemesi de söz konusu olabilir. (Tabi teknolojik araçların stok sorunu da apayrı bir durum)
Not: Yahu zaten amacı herkese ulaşıp merkeziyetsiz ve her kazı/madencilik işlemi yapanda kayıt oluşturmaktı diyebilirsiniz ama şuan "herkes" maalesef artık belirli bir kesim olmaya başladı.
 
Yukarı