Çözüldü HDD takılıyken PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

24lukyorgunsun

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Ben anakarta SSD taktım ve Windows kurdum. DVD ROM yerine de Caddy aracılığıyla HDD taktım. (HDD'deki Windows silik). SSD ve HDD bu ikisi birlikte takılıyken PC Lenovo yazıp kalıyor.(Lenovo Z50-70) BIOS ekranının gelmesi için her türlü tuş kombinasyonlarını yaptım ama olmuyor. Benim PC'de nova tuşu ile BIOS açılıyormuş lakin ona basınca da olmuyor.

Not: CD ROM yerinden HDD'yi çıkardığımda PC 3-4 saniyede açılıyor yani anakartta sadece SSD takılıyken PC açılıyor.
Not 2: BIOS güncel ve HDD arızalı değil.

HDD'yi sıfırlamayı deneyebilirsin ama daha önce Caddy kaynaklı bu sorunu yaşayanlar olmuştu forumda ve çevremde.

Bir sorum daha var izninle. SSD'yi taktım 10-15 gün sorun yoktu. Sonra mavi ekran hatası vermeye başladı (bazen ses de çıkarıyor.). Sorun yazılımsal değil eminim. PC'ye hafif bastırdığımda (klavyenin olduğu civarlara) mavi ekran vermiyor ve ses çıkarmıyor. Elimi çektiğimde direkt yeniden başlatıyor ve ses çıkarıyor. SSD tam oturmadığında bu tür bir problem yaratır mı?

Bir sorum daha var izninle. SSD'yi taktım 10-15 gün sorun yoktu. Sonra mavi ekran hatası vermeye başladı (bazen ses de çıkarıyor.). Sorun yazılımsal değil eminim. PC'ye hafif bastırdığımda (klavyenin olduğu civarlara) mavi ekran vermiyor ve ses çıkarmıyor. Elimi çektiğimde direkt yeniden başlatıyor ve ses çıkarıyor. SSD tam oturmadığında bu tür bir problem yaratır mı?
Evet, yaratır. Yuvaya takarken kendi çerçevesini kullandınız değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı