Çözüldü HDD titreşimi nasıl önlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kadirbulut10

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar, HDD'nın sorununu cözdüm. Kasaya değdiği için ses çıkarıyor. Kasa ile arasına ne koysam titreşim azalır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, HDD'nın sorununu cözdüm. Kasaya değdiği için ses çıkarıyor. Kasa ile arasına ne koysam titreşim azalır?
HDD leri kasalara sabitlemek için çift taraflı bantımsı süngerimsi bir şeyler vardı onlara bak bence. Kalın çift taraflı süngerimsi bantlar işe yarar hem sabit tutar hem titreşimi absorbe eder.

HDD leri kasalara sabitlemek için çift taraflı bantımsı süngerimsi bir şeyler vardı onlara bak bence. Kalın çift taraflı süngerimsi bantlar işe yarar hem sabit tutar hem titreşimi absorbe eder.
Evdeki malzemelerden önerebildiğiniz varmı.
Bu şekil bi sistem yaptım şimdilik kesti :D
Ben katlayıp A4 kağıdı koydum iki HDD arasına ve tüm titreşim sesi kesildi.
Sağol valla oh be sessiz sedasız 20 kat kağıt koydum kesildi sonunda tekrar sağol.

Dosya Ekleri

• 163889113886071530984.jpg
    163889113886071530984.jpg
    123,3 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Evdeki malzemelerden önerebildiğiniz var mı?
Bu şekil bir sistem yaptım şimdilik kesti :D

Sağ ol vallahi oh be sessiz sedasız 20 kat kağıt koydum kesildi sonunda tekrar sağ ol.

Ben direk uyku moduna almasını sağladım. Benimki biraz kolaya kaçmak oldu. Sadece içini depolama amaçlı kullanıyordum zaten. Neyse bu da işimi görüyor.@akinosba

Yine de güzel çözüm bulunmuş. Tebrik ederim arkadaşı.

Geri
Yukarı