HDD üzerindeki dosyalar nasıl kurtarılır?

erturul00

Decapat
Windows 11 yeni çıktığı zaman temmuz Ağustos aylarında Insider ile bilgisayarımı yükselttim. Laptopumu ilk aldığım zaman WD Blue 1TB HDD vardı yanına 120 GB SSD taktım HDD'deki Windows kurulu duruyordu boot Manager ile açıyordum. O konuda sorun yoktu yükseltemeden 1 hafta sonra Windows gezgini hizmetini durmadan yeniden başlatmaya başlad,ı masaüstü durmadan yenileniyordu. Baktığım birkaç yerde sıfırlayın yazıyordu ayarları sıfırladım düzelmedi. Sonra Windows komple sıfırladım kurtarma menüsünden bu sırada Windows kurulu sürücüleri sil dediğim için HDD de silindi komple 980 GB'lık verim ve SSD üzerindeki dosyalar gitti. Daha sistem düzelmedi daha kötü oldu HDD'yi söküp temiz kurulum yaptım SSD'ye Win 10. HDD'ye dosya kurtarma taraması yaptım tamamen boşken içinde wmf uzantılı kurtarıldı diye dosya geldi paint dosyası olarak gözüküyordu bende küçük dosyadır diye hiç ellemedim zaten açılmamıştı. Şimdi HDD içindekileri toparlarken 520 MB olduğunu öğrendim ama nasıl açacağımı bilmiyorum. İnternet sitelerinde yeteri bilgi yoktu. Bir el atarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (41).png
    Ekran Görüntüsü (41).png
    250,5 KB · Görüntüleme: 11
  • Ekran Görüntüsü (42).png
    Ekran Görüntüsü (42).png
    276,5 KB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Görüntüsü (43).png
    Ekran Görüntüsü (43).png
    10,6 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran Görüntüsü (45).png
    Ekran Görüntüsü (45).png