Çözüldü HDD USB dönüştürücü ile belediyenin dağıttı PC açılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

375558

Hectopat
Selam, çok uzatmadan konuya gireceğim:

2. el bir laptop aldık, ama çok kaliteli değil. Hani şu Kocaeli Belediye'sinin okullara dağıttıklarından. Neyse onu kullanıyorduk, şifre isteyinceye kadar. Neyse kısa devre falan yaptırıp BIOS'u sıfırladık, bilgisayar açıldı. Sonra işletim sistemi yok dedi, aslında vardı. Neyse sonra format atmaya çalıştık, ama HDD kilitlenmiş. HDD'sini değiştirip format attık, sonra bilgisayar açıldı. Nedense her açıldığında tekrar kuruluma girip başlangıç onarma yaptırmamı istiyordu, ben de HDD'yi açtım. Bir baktım ki HDD kablosunun yarısı kopmuş, ben çıkarırken kalanı da koptu. Neyse biz de internetten uygun SATA kablosu aradık, ama ya hiç yok ya çok pahalı. Bir tek şu USB ile HDD'yi bilgisayara bağlayanlar ucuz, ben de düşündüm ki "acaba bilgisayara HDD'yi bu kablolarla bağlasam bilgisayar HDD'yi algılar ve HDD üstünden bilgisayarı açılabilir mi?". Bana çok mantıklı geldi, ama bu işe yarar mı? Bilen biri yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar sanırım küçük bir şey. DVD oynatıcısı var mı? Eğer varsa harddiski oraya takabilirsiniz.
Eğer başka port yoksa geriye tek çare olarak USB'den taşınabilir işletim sistemi çalıştırmak kalıyor.
Aslında bir elektronik tamircisine verip lehimlemek de çare olabilir.
SATA USB KABLOSU HDD HARD DISK ÇEVİRİCİ 2.5 ÇEVİRİCİ VERİ AKTARMA Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor tamam Lubuntu kurmaya karar verdim, kablo olarak bu kablo işe yarar mı?(Gangsta 4 XP benim)

Geri
Yukarı