HDD vidası nasıl açılır?

yunus demirsoy

Kilopat
Daha fazla  
Hard disk vidası elimde yok nasıl açarım bilginiz var mı?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    106,8 KB · Görüntüleme: 132
  • image.jpg
    image.jpg
    151,3 KB · Görüntüleme: 119
Kalın bir lastik olur, çift taraflı bant olur, kalın kauçuk bir şeyler olur, vidanın başına birkaç kat atılmış elektrik bandı olur. Bunlardan biri veya benzeri bir şey ile vidanın boşluk kısmını doldurup çevirin. Kalın lastik varsa vida ile tornavida arasına koyup çevirin. Kaymayacak bir şeyler olsun.

Ekleme; bunlar olmazsa tornavidayı vidaya Japon ve karbonatla yapıştırıp çevirin.

O vida artık açılamaz hocam :) Şöyle yapabilirsiniz:
Vidayı ortadan kesin (yarık gibi) daha sonrasında düz bir tornavida ile açın
Kısacası vidanın içinde yeni bir vida oluşturun

Bunu yazmaya gelmiştim. Bu arada hiçbir şekilde o HDD'yi kendiniz tamir edemezsiniz maalesef açarsanızda veri kurtarma firmaları sizden daha yüksek fiyat talep eder. Veri kurtarılması lazımsa donör çalışan birebir aynı seri numarasına sahip bir HDD bulursanız firma daha düşük ücret talep edebilir.

Havyanız varsa lehim üstüne tornavida koyup ile açma şansınızda var.

Son düzenleme:
Bunu yazmaya gelmiştim. Bu arada hiçbir şekilde o HDD'yi tamir edemezsiniz maalesef açarsanızda veri kurtarma firmaları sizden daha yüksek fiyat talep eder. Veri kurtarılması lazımsa donör çalışan birebir aynı seri numarasına sahip bir HDD bulursanız firma daha düşük ücret talep edebilir.

Havyanız varsa lehim üstüne tornavida koyup ile açma şansınızda var.

Tamir olmuyor demişsiniz de eğer ki diskte kafa vurma sesi yoksa disk çalişiyor ve kart bozulduysa kart değiştirerek HDD kurtarılabilir çünkü bizzat gördüm bunu.

Tamir olmuyor demişsiniz de eğer ki diskte kafa vurma sesi yoksa disk çalişiyor ve kart bozulduysa kart değiştirerek HDD kurtarılabilir çünkü bizzat gördüm bunu.

Abi kart diğer tarafta ama o tarafı açmıyor. Fakat haklısınız kart tamir olabiliyor fakat gene onu sizin yapmanız zor aynı seri numrasına sahip olsa bile karttaki ayarlar farklı olabiliyor. Ayarları da çipin pinlerine bağlantı yaparak dönor karta filan aktarıyorlar. Bazı PCI kartları var bilgsiayara takıp işte bu okumaları yapabileceğiniz onlarda pahalı maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı