HDD yanlış biçimlendirildi

yagamilayto31

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarımda SSD bulunmaktaydı. Yanına HDD taktım fakat içinde Windows yüklüydü. SSD ile başlattım bilgisayarı. HDD'yi sağ tık biçimlendir şeklinde biçimlendirdim. Daha sonra adını unuttuğum 9 GB'lık bir dosya oluştu. Onu da biçimlendirdim. Daha sonra hata verdi, onarmaya aldı. Onarınca da düzelmedi. O yüzden HDD'yi çıkardım. Ne yapmalıyım? Direkt formatlayayım mı HDD'yi? Arkadaşım, anakartı yakmış olabilirsin falan dedi. Saçma geldi bana.

Anakart ile alâkalı bir durum yok. Diskpart üzerinden içinde ki herşeyi silip kullanabilirsiniz. Keşke başta diskpart ile silseydiniz. Neyse korkulacak birşey yok. HDD ler kolay kolay bozulmaz.

Anakart ile alâkalı bir durum yok. Diskpart üzerinden içinde ki herşeyi silip kullanabilirsiniz. Keşke başta diskpart ile silseydiniz. Neyse korkulacak birşey yok. HDD ler kolay kolay bozulmaz.
Diskpart ne demek bilmiyorum. Sadece flash nasıl biçimlendirirsek öyle biçimlendirdim.

Formatı değişmiyor öyle sadece bölümleri silmiş veya yanlışlıkla yeni bölüm oluşturmuş olabilirsin. Format USB sini tak, disk ayırma kısmına gelip tüm HDD'ye ait diskleri sil. 1 tane kalınca biçimlendirip işlemi iptal et, SSD den normal şekilde sistemi açıp disk yönetiminden HDD yi ikincil diske ata.

Formatı değişmiyor öyle sadece bölümleri silmiş veya yanlışlıkla yeni bölüm oluşturmuş olabilirsin. Format USB sini tak, disk ayırma kısmına gelip tüm HDD'ye ait diskleri sil. 1 tane kalınca biçimlendirip işlemi iptal et, SSD den normal şekilde sistemi açıp disk yönetiminden HDD yi ikincil diske ata.
Teşekkürler <3

Formatı değişmiyor öyle sadece bölümleri silmiş veya yanlışlıkla yeni bölüm oluşturmuş olabilirsin. Format USB'sini tak, disk ayırma kısmına gelip tüm HDD'ye ait diskleri sil. 1 tane kalınca biçimlendirip işlemi iptal et, SSD'den normal şekilde sistemi açıp disk yönetiminden HDD'yi ikincil diske ata.

Konularla alakalı bilgisi yok sağ tıklayıp silmeyi biliyor sadece.

Dostum bilmediğinin farkındayım. Maksadım araştırıp kendin bulmanı sağlamaktı. Takıldığın yerde de yardım etmeyi planlıyordum. Ama sorunun çözüldü sanırım. Kolay gelsin.
Malesef çözülmedi, sıfırlanmıyor. Recovery İmage dosyasını sildiğimden olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı