HDD yerine SSD kullanmak performansa nasıl etki eder?

AliSezgin_0

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda HDD yerine SSD takmak istiyorum ve yeni HDD alıp ya da eski HDD'yi kullanıp harici olarak kullanmak istiyorum. Bilgisayarım 5 yıllık. 4 GB RAM, 1.7GHz 2.4GHz Intel (r) HD Graphics family ekran kartım var. SSD takıp HDD'yi de harici olarak kullansam FPS'te ne kadar artış olur ve bilgisayarın açılma süresinde?

Hızlı bilgisayar açılışı en az 6 saniye, hızlı dosya aktarım işlemleri, oyunu SSD kurarsan daha hızlı açılacaktır. En az 6 derken örnek olarak 120GB 450/400 bir SSD.

Bilgisayarın, oynadığın oyunlar ve kullandığın programlar eğer SSD'ye kuruluysa HDD'ye nazaran çok hızlı açılır. Mesela bende GTA 5 Online neredeyse 30 dakikaya açılıyor HDD olduğu için :D

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda HDD yerine SSD takmak istiyorum ve yeni HDD alıp ya da eski HDD'yi kullanıp harici olarak kullanmak istiyorum. Bilgisayarım 5 yıllık. 4 GB RAM, 1.7GHz 2.4GHz Intel (r) HD Graphics family ekran kartım var. SSD takıp HDD'yi de harici olarak kullansam FPS'te ne kadar artış olur ve bilgisayarın açılma süresinde?
Açılma süresi epey azalır ve oyunlar daha az sürede açılır. Ama FPS'e etkisi olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı