HDD yüzünden FPS düşmesi ve crash

p4inl3z

Centipat
Eskiden hiçbir sıkıntı çıkartmayan HDD bu aralar oyunlarımın çok fazla crash vermesine, çökmesine ve FPS düşmelerine neden oluyor. Diski taktığımda doğru düüzgün oyun bile açamaz hale geliyor. Diski de içindeki belgelerden, fotolardan ve büyük boş alanlarından dolayı kullanmam gerekiyor. Yardım edebilir misiniz?

HDD çok eskiyse ömrünü dolduruyor olabilir, veya darbe aldıysada olabilir, HDD'ler çok hassastır hafif bir sallanmada bile hasar alabilirler, Bad Sector olabilir. Okuyucusu düzgün çalışmayabilir. Bütçen yoksa 120 GB'lık bir SSD alıp Windows'u üzerine kurup HDD'yi depolama amaçlı kullanabilirsin.

Testi yaptım. Sorunlu olan diskimde bu hatayı verdi. Diğer disklerde ise test başarıyla yapıldı. Ayrıca sorunun RAM den kaynaklı olmadığına eminim çünkü birçok kez farklı şeyler denedim ve hepsinde de diskin zorladığı sonucuna ulaştım.
Yakın zamanda güç kaynağımı değiştirdim bilgisayrım için ilk başlarda çok iyidi ama şimdi dediğim hdd takılı olsun olmasın her türlü crash ve fps düşme sorunları aşırı derecede arttı. Bu konuda bir fikriniz var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29,3 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı