HDD'de %100 disk kullanımı

Xerokero

Hectopat
Daha fazla  
Harddiskim öldüğü için yeni bir harddisk aldım ama yeni almama rağmen arada sırada %100 disk kullanımı oluyor, şaşırıyorum. Nedenini bilen var mı?

Harddiskim öldüğü için yeni bir harddisk aldım ama yeni almama rağmen arada sırada %100 disk kullanımı oluyor, şaşırıyorum. Nedenini bilen var mı?

Gereksiz Windows hizmetlerini kapatabilirsin.
Kesin çözüm olmamakla birlikte en kısa sürede SSD'ye geçmeni tavsiye ederim.
İşletim sistemin nedir?
Windows 10 kullanıyorsan SSD farz oldu zaten.

Bu videodakileri yap ve kesinlikle Windows Defender kapa bu uygulama ile:Defender Control - Windows Defender Kapatma Programı

Ve videodakini yap ve Windows Update ve Windows Search ve sysmain i kapat:

Sorun bir nebze çözülmüştür arkadaşlarımızın dediği gibi yakın zamanda SSD alırsanız iyi olur iyi günler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Since ı bought my PC around a year ago, it has had a near constant 100% disk usage in task Manager, and has been relatively sluggish. After some research ı disable telemetry (windows reporting service) and my disk usage is down to around 3%. This is Very cool for me.

If you want to disable it, run regedit, hkey_local_machıne > software > policies > Microsoft > Windows > datacollection. then create a New 32 Bit d-word Value, name it "allow telemetry", and set value-data to 0. should be all done. Hope this helps.

How I fixed constant 100% disk usage : Windows10 (reddit.com)

Lütfen Türkçe yazar mısınız?

Lütfen Türkçe yazar mısınız?
Tabii, benim kendi yazım olmadığı için orijinalliğini bozmak istemedim ama yazayım.

Çalıştıra regedit yazın sonra HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Policies > Microsoft > Windows > DataCollection bu yolu izledikten sonra 32 bit DWORD değeri oluşturun, adını "Allow Telemetry" yapın ve değeri "0" yapın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı