Çözüldü HDD'de 140GB açık var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar merhaba. Bir bilgisayarda sonradan yüklenmiş oyunlar ve uygulamalar dışında neler yer kaplar?

Harddiskimi format atacağım zaman lazım olur diye C ve D olarak ikiye ayırdım. 2 oyun hariç tüm oyunlar D diskinde. D diskinde oyunlardan başka hiçbir şey yok fakat 60-70GB kadar açıklayamadığım bir doluluk var. Aynı şekil C diskinde yüklediğim büyük boyutlu şeyleri topluyorum ve tekrar 60-70GB bir boşluk kalıyor.

930GB harddiskte 140GB kadar açıklayamadığım bir alan kalıyor. Windows'tan masaüstündeki klasörlerime kadar kendi kurduğum tüm programları dahil ediyorum topluyorum sayıyorum ancak yine de bu 140GB kim bilemiyorum.

Sistemimde virüs olacağını sanmıyorum. Malwarebytes ile taradığımda hiçbir sorun çıkmıyor. Oyunlarımın hepsi Microsoft Store, Steam ve Epic Games'ten alınmış orijinal oyunlar. Merak ettiğim şey ise bu 140GB alanı nelerin doldurabileceği.

Çözüm
Dosyaya girip baktım kardeşim ama anlamıyorum bir şey. Al sen de bak bakalım bir yorumun var mı?

55GB boyutlu windowsapps klasörünün içeriği. Bu ve benzeri dosyalar var.

Eki Görüntüle 978313

Kardeşim bu Microsoft. Opuspg... Diye isimlendirilmiş dosya sanırım sen Forza Horizon 3'ü veya 4'ü yükleyip sildikten sonra oldu. Sen öyle olsa bile veya olmasa bile ilk önce tarat bu klasörü ondan sonra silmeye çalış Windows'un kendisi silmez veya silemezse harici bir dosya yok edici program kullan ve kaldır bu 50 GB'lik alana ihtiyacın varsa ve Horizon oyununu çoktan silmişsen.
Sağ olasın kardeşim yardımcı oldun o kadar. Diğer arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum. Forumda bakındım da unlocker çok önerilmiş. Portable sürümüyle hızlı bir şekilde kaldırdım Forza Horizon 3’ün dosyalarıydı sanırsam, oyunu sileli de çok olmuştu oysa.

Yeni konular

Geri
Yukarı