HDD'de bad sector bulundu

BahadirK

Centipat
Katılım
5 Eylül 2020
Mesajlar
8
Selamlar. HDD'nin olduğu yerel disk D kendi kendine açılmaya başladı. İki gün sonra yerel disk D'de kurulu olan bütün oyunlarda çökme yaşandı. Bir HDD'de bir sorun olduğunu düşündüğüm için HD Tune ile error scan taraması yaptım. İlk sonuçta bad sector bulundu. 2. taramadan önce Overwatch ve Agrou oyunlarını silip yeniden tarama yaptım. 2. taramada herhangi bir bad sector bulunmadı. Başka bir oyun açıp yeniden denediğimde yine çökme meydena geldi ve taramanın sonucunda yeniden bad sector bulundu. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
 

Dosya Ekleri

 • 1.PNG
  1.PNG
  18 KB · Görüntüleme: 42
 • 2.png
  2.png
  39,7 KB · Görüntüleme: 38

Saint Lucia

Hectopat
Katılım
23 Mayıs 2019
Mesajlar
2.947
Çözümler
16
Yer
İstanbul
İlk resme bakıldığında disk sorunlu olarak görünüyor. Bad sector olan alana okuma-yazma yapamaz HDD ve performans düşürür. İkinci resim ise kafa karıştırıcı.
 
KS
KS
BahadirK

BahadirK

Centipat
Katılım
5 Eylül 2020
Mesajlar
8
Sonuçlarda bir problem oluşuyor gibi görünüyor. Mümkün ise D diskini hızlı biçimlendir tikini kaldırarak biçimlendirin. Sonra içine hiç bir şey kurmadan badsector taraması yapıp sonuçları tekrar paylaşın.
Hem quick scan hemde normal şekilde yaptım tarama sonuçları aşağıdaki gibi böyle olduktan sonra taramaya devam etmiyor.
 

Dosya Ekleri

 • yeni 1.PNG
  yeni 1.PNG
  30,9 KB · Görüntüleme: 21
 • yeni 2.PNG
  yeni 2.PNG
  32,9 KB · Görüntüleme: 23

xhologramm

Femtopat
Katılım
16 Mayıs 2021
Mesajlar
7
Selamlar. HDD'nin olduğu yerel disk D kendi kendine açılmaya başladı. İki gün sonra yerel disk D'de kurulu olan bütün oyunlarda çökme yaşandı. Bir HDD'de bir sorun olduğunu düşündüğüm için HD Tune ile error scan taraması yaptım. İlk sonuçta bad sector bulundu. 2. taramadan önce Overwatch ve agrou oyunlarını silip yeniden tarama yaptım. 2. taramada herhangi bir bad sector bulunmadı. Başka bir oyun açıp yeniden denediğimde yine çökme meydena geldi ve taramanın sonucunda yeniden bad sector bulundu. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tamamen aynı şeyleri yaşadım güncel durumunu ve çözdüysen nasıl çözdüğün hakkında bilgi verir misin?
 
Yukarı