Çözüldü HDD'de donmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Clix00

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi geceler herkese PC'ye Windows 11 attım sonra beğenmeyip Windows 10 yaptım Windows'un kurulu olduğu M.2 SSD'e hızlı sıkıntı yok ama oyunlarda anlık droplar oluyordu, HDD'de kurulu onlar sonra tekrar Windows 10 attım hala durum aynı bazen HDD'de bir şey açıyorum yüklenip duruyor. Windows 11'e geçip Windows 10'a geçmeden önce Windows 10'da sıkıntı yoktu PC yeni ama HDD 15 yıla basmıştır HDD WD7200RPM 700GB.

PC özelliklerim.
Ryzen 5 2400G 3.6GHz
APU Vega 11 grafik kartı 2 GB.
16 GB Corsair 3000MHz RAM.
128 GB Adata M.2 SSD.
700GB WD 7200RPM HDD.
Rampage 700W bronz PSU.
Rampage redsky kasa.

Yani Valorant örnek vereyim formattan sonra anlık droplar vs geç yüklenmeler oldu. Yarına kadar Valorant'ı SSD'ye kurup deneyeceğim anca öyle HDD sıkıntı var mı anlarım? İnş PC'de sıkıntı yoktur HDD testini koyuyorum dediğim gibi HDD 15 yıla yakın bir de testi yaparken HDD hızı resimde mevcut görev yöneticisinde bütün değerler 0'a inip geri çıkıyor. Bu da onlamı ilgili acaba yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    107,6 KB · Görüntüleme: 32
Çözüm
Arkadaşlar iyi geceler herkese PC'ye Windows 11 attım sonra beğenmeyip Windows 10 yaptım Windows'un kurulu olduğu M.2 SSD'e hızlı sıkıntı yok ama oyunlarda anlık droplar oluyordu, HDD'de kurulu onlar sonra tekrar Windows 10 attım hala durum aynı bazen HDD'de bir şey açıyorum yüklenip duruyor. Windows 11'e geçip Windows 10'a geçmeden önce Windows 10'da sıkıntı yoktu PC yeni ama HDD 15 yıla basmıştır HDD WD7200RPM 700GB.

PC özelliklerim.
Ryzen 5 2400G 3.6GHz
APU Vega 11 grafik kartı 2 GB.
16 GB Corsair 3000MHz RAM.
128 GB Adata M.2 SSD.
700GB WD 7200RPM HDD.
Rampage 700W bronz PSU.
Rampage redsky kasa.

Yani Valorant örnek vereyim formattan sonra anlık droplar vs geç yüklenmeler oldu. Yarına kadar Valorant'ı SSD'ye kurup deneyeceğim anca öyle HDD sıkıntı var mı anlarım? İnş PC'de sıkıntı yoktur HDD testini koyuyorum dediğim gibi HDD 15 yıla yakın bir de testi yaparken HDD hızı resimde mevcut görev yöneticisinde bütün değerler 0'a inip geri çıkıyor. Bu da onlamı ilgili acaba yardımınız için şimdiden teşekkürler.
HDD'nin ömrü ortalama 10 sene zaten. Drop sebebi de olabilir. En güzeli, HDTune ile "Health" ve Quick scan kapalı olmak şartıyla "Error Scan" yaparak, sonuçları paylaşır mısın?
ayn alacağım bu arada 2 haftadır kasadan tak tak tuka tak diye sesler geliyor lan diyodum fan sıfır nasıl oluyor kasaya yaklaştım hdd den gleiyor sanırım :D
Kafa atma diyoruz o olaya da, cırrrrt cırrtt diye sesler gelebiliyor bi de, o da işte o kırmızı noktalardan.
HDD'nin ömrü ortalama 10 sene zaten. Drop sebebi de olabilir. En güzeli, HDTune ile "Health" ve Quick scan kapalı olmak şartıyla "Error Scan" yaparak, sonuçları paylaşır mısın?
Bu mesajı çözüm olarak işaretlersen, sevinirim.

Dosya Ekleri

• konu sahibinin attığı.PNG
    konu sahibinin attığı.PNG
    118,5 KB · Görüntüleme: 16
Yüzey testindeki hata veren her sektör bad sektör olmuyor. Sektöre bozuk veri yazıldığı için hata veriyor olabilir ya da kendiliğinden bozulduysa. Sektöre başka bir şey yazılınca düzelebilir.
LLF veya uzun biçimlendirme yapınca sektörlere veri yazılıyor sektör bozuksa kapatılıyor değilse normale dönüyor.

SMART verilerini görsek donanımsal mı olup olmadığını da görebilirdik.

Yeni konular

Geri
Yukarı