HDD'de yeniden konumlandırılan kesim sayısı 1404

eKqx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
CrystalDiskInfo'dan HDD sağlık testi yaptım ve yeniden konumlandırılan kesim sayısı 1404 olarak çıktı. Sizce ne yapmalıyım?

@Artoria Pendragon konu hakkında bir fikriniz var mı hocam?

Son düzenleme:
HDD'de 1404 tane sektör ölmüş kullanılamayacak yani. LLF(Low Level Format) yapabilirsin ama bu kesinlikle bir çözüm değildir sadece veri kurtarmak için ekstra zaman demektir. Tavsiyem bir an önce önemli verilerini kopyala. Aksi takdirde bozulursa veri kurtarma ile para dökersin.

HDD'de 1404 tane sektör ölmüş kullanılamayacak yani. LLF(Low Level Format) yapabilirsin ama bu kesinlikle bir çözüm değildir sadece veri kurtarmak için ekstra zaman demektir. Tavsiyem bir an önce önemli verilerini kopyala. Aksi takdirde bozulursa veri kurtarma ile para dökersin.

İçinde önemli bir verim yok hocam, gene de yedekleme yapmalı mıyım?

Oyun içinse yedekleme yapma bozulana kadar kullan. Yedeklemen istediğin verini yedekle ben bilemem senin hangi verini yedeklemen gerektiğini.

Sağ olun hocam.

HardDiskSentinel ile quick scan kapalı bad sector testi yapar misiniz hocam.
Hocam sağlık %9 1404 de bozuk sektör gözüküyor, tahmini kullanım ömrü 12 gün. Güç açma süresi de 350 gün.

Sağ olun hocam.

Hocam sağlık %9 1404 de bozuk sektör gözüküyor, tahmini kullanım ömrü 12 gün. Güç açma süresi de 350 gün.

Ek olarak da cyrstalinfodisk de 8500 çalışma saati gözüküyordu hocam.

Son düzenleme:
Sağ olun hocam.

Ek olarak da cyrstalinfodisk de 8500 çalışma saati gözüküyordu hocam.

Tamam 8500 saat çalışmış demek ki. :D

Şair yani ben buradan HDD ölmek üzere kansere yakalanmış teşhisi koyuyorum.

Geri
Yukarı