HDD'de yüklü olan oyunlarda donma oluyor

Scarface17

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben de önceden böyle bir sorun yoktu ama 1 ayı aşkın böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayarımda üç tane disk bulunmakta bir tanesi SSD diğer ikisi HDD. SSD'deki oyunlarım donmuyor takılmıyor ama HDD yüklü olan oyunlar donuyor takılıyor sizce bu neden oluyordur? BIOS ayarlarından mı kaynaklı yoksa başka bir sorun mu vardır? Sistem gereksinimlerimi de yazarım ama sistemim çoğu oyuna yetiyor iyi kötü oynatıyor. SSD'deki oyunlarda sorun yok sadece HDD'deki yüklü olan oyunlar donup takılıyor.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben de önceden böyle bir sorun yoktu ama 1 ayı aşkın böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayarımda üç tane disk bulunmakta bir tanesi SSD diğer ikisi HDD. SSD'deki oyunlarım donmuyor takılmıyor ama HDD yüklü olan oyunlar donuyor takılıyor sizce bu neden oluyordur? BIOS ayarlarından mı kaynaklı yoksa başka bir sorun mu vardır? Sistem gereksinimlerimi de yazarım ama sistemim çoğu oyuna yetiyor iyi kötü oynatıyor. SSD'deki oyunlarda sorun yok sadece HDD'deki yüklü olan oyunlar donup takılıyor.

Eki Görüntüle 1432316
Oynadığınız oyuna bağlı olarak değişir bu ama ağır oyunlar oynuyorsanız HDD ile donması normaldir.

Test sonucu temiz duruyor. Yüksek boyutlu oyunlarda mı oluyor? Bir de HDD modeli Seagate Baracuda mı?

Test sonucu temiz duruyor. Yüksek boyutlu oyunlarda mı oluyor? Bir de HDD modeli Seagate Baracuda mı?
Hocam iki senedir hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Evet Bannerlord, Witcher 3 gibi oyunlarda anlık 1-2 dakika donuyor sonra düzeliyor ama oyun zevkini kaçırıyor insanın. Evet hocam Sandisk ve Seagate olarak gözüküyor. Seagate sanırım SSD onda sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Sentinel ile de sağlık durumuna bakabilirsiniz.

Arabirim hatası oluşmuş. Genelde sorun olmaz fakat farklı bir SATA kablosu ile de deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı