HDD'deki silinen verileri kurtarma

MESSERDİ

Hectopat
Daha fazla  
1 TB'lık HDD'de 20 GB alanı bölüp o alana kurtarma alanı kurmak istedim fakat kurtarma sürücüsü oluşturduktan sonra HDD'deki bütün verilerimin silinmiş olduğunu gördüm. O verileri tekrar nasıl getirebilirim ? Bilen birileri varsa yardımcı olsunlar :(

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'i ikincil disk olarak bağlayıp veri kurtarma programlarından biri (recuva vb.) ile tarat.

İşlem sırasında bulunan dosyaları hdd dışında bir yere kaydet, üzerine aldığın her kayıt eski kayıtların bulunmasını engeller.

Attığım resimde disk 1'de kurtar ve 899 ayrılmamış alan var. Ben bunlar olmadan önce sadece 20 GB alan bölmüştüm. Kurtarma bölümü için windows en az 16 GB olması gerektiği için diye kurtarma sürücüsü oluştur dedikten sonra da bu resimdeki hale gelmiş. 300 GB verim vardı. Bu durumdayken o verileri bulabilirmiyim tekrar ?

aaa.PNG

Bulabilirsiniz. HDD' yi başka bir sisteme takıp Recuva ile tarat. Başka kapsamlı programlar da var. Bu küçük ve iyi bir programdır.
Buralarda ki programları bir dene. Üzerine veri yazdırma. Üzerine veri yazıldıkça kurtarma şansın azalır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkürler şuan tarama yapıyorum restorer ile sanırım 2 saat kadar sürecek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı