HDD'deki Windows'u SSD'ye taşıma

SametK

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an Windows HDD'ye kurulu, HDD iki parçaya bölünmüş durumda, bir bölümünde Windows, diğer bölümünde Steam oyunları yüklü. Ben hepsini yeni aldığım Samsung 500GB 860 Evo SSD'ye taşımak istiyorum nasıl yapabilirim. Direk kopyalayarak atarsam sorun olur mu? Daha önce 120 GB SSD'deki Windows'u macrium reflect kullanarak HDD'ye aktarmıştım aktardıktan sonra 120 GB olarak ayrı bölüm oluşturup oraya Windows'u kurmuştu, kalan bölüm de biçimlendirmeden kullanamamıştım. Böyle bir durum yaşamamak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun için uygun programlar var fakat çok stabil bir işletim sistemi almayacaksınız. Sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. En garantisi işletim sistemini yeniden kurmaktır.

Bunun için uygun programlar var fakat çok stabil bir işletim sistemi almayacaksınız. Sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. En garantisi işletim sistemini yeniden kurmaktır.
Cevabınız teşekkür ederim, Çok fazla belgem var yedeklemem uzun sürer, Şahsen biraz üşeniyorum ve vaktim yok.

Eğer yedekleyeceğiniz dosyalar SSD'den büyük değilse HDD'yi olduğu gibi SSD'ye klonlayabilirsiniz.
Büyük değil, 200 GB kadar. SSD 500 GB, Nasıl aktarmam gerekiyor, Doğrudan kopyala yapıştır yapsam sorun olur mu? 120 GB SSD klonlamaya çalıştığım da HDD iki parçaya bölünmüştü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı