HDD'den dolayı ekranın siyah kalması

Toprak CryCup

Hectopat
Bilgisayarımın içini temizlemek için ekran kartını HDD'yi ve RAM'i çıkarttım temizledim ve hepsini tekrardan taktım. Güç düğmesine basıyorum anakart modeli görünüyor Windows'u normal olarak başlat yazısı geldiği anda ekran kararıyor ve öyle kalıyor farklı. HDD'de böyle bir sorun olmuyor. Asıl HDD'mde nasıl bir sorun olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarı ile 2 adet HDD var sistemde ve sorun 1 tanesinde mi? HDD'ler hassas cihazlar, temizlik sırasında sert davrandıysanız zarar vermiş olabilirsiniz. Bir de aklıma şu geliyor BIOS pilini çıkarıp taktıysanız BIOS resetlenmiş olabilir. BIOS ayarlarınızı kontrol edin.

Anladığım kadarı ile 2 adet HDD var sistemde ve sorun 1 tanesinde mi? HDD'ler hassas cihazlar, temizlik sırasında sert davrandıysanız zarar vermiş olabilirsiniz. Bir de aklıma şu geliyor BIOS pilini çıkarıp taktıysanız BIOS resetlenmiş olabilir. BIOS ayarlarınızı kontrol edin.
1 adet hdd var o da sorun diğer HDD kardeşimin PC sinden sokup denemek için taktım onda sorunsuz şekilde ilerledi benim HDD soruna devam etti bios piliylede hiç oynamadım

1 adet HDD var o da sorun diğer HDD kardeşimin PC'sinden sokup denemek için taktım onda sorunsuz şekilde ilerledi benim HDD soruna devam etti BIOS piliylede hiç oynamadım.

Kablolarda herhangi bir temassizlik yok ise. O HDD'nin sağlığına ve bad sector taramasina göre yorun yapabiliriz. 2 HDD'yi bir arada kullanabiliyorsaniz bir deneyin. Ona göre yorum yapalım.

Geri
Yukarı