HDD'den gelen garip sesler

AllyFeedon

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 3100
GIGABYTE A320M S2H
XPG Gammix D30 (2x8 16GB)
Sapphire Rx 470 Nitro O.C
Zalman ZM500-LXII
Merhabalar Windows 10 Pro kullanıyorum yaklaşık olarak 3-4 ay önce yeni bir sistem topladım sistemim APU'dur.
AMD Ryzen 3 2200G.
HyperX Fury 4x4 8 GB 2666 MHz.
Gigabyte A320 S2H anakart.
750 GB seagte hardisk
350W PSU.
Şu anki tek sorunum hardiskten yüksek bir şekilde gelen uğultu sesinden sonra mavi ekran yiyorum. Ara sıra Windows kendisi düzeltiyor ama bazı durumlarda format atmak zorunda kalıyorum ve artık gerçekten baydım. Sürekli format atmak zorunda kalıyorum, hardiskimden ara sıra çıt çıt sesleri falan geliyor ve ekranım falanda donmaya başlıyor. Ara sıra uygulamalar kendiliğinden kapanıyor. Yani bilgisayarı ben yönetmiyorum, kendi kendine birkaç şeyler yapıyor. Hardiskten sonra PSU'dan şüpheleniyorum (değişecek). Acaba güç yetersizliği yüzünden mi bu kadar zorlanıyor hardisk diye düşünmeye başladım ama iyice çıkmaza çıktım. Bir de geçen gün bir program yükledim hardiskin hatalı yerlerini onaran. Onda da mavi ekran yedim, bir daha açılmadı format attım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
IDE kablosuylamı baglanıyorsunuz yoksa SATA mı? Kabloluyu bir degiştirin yeni alın zaten pahalı degil olmadı HDD değişmesi lazım PSU'dan olacağını zannetmiyorum.

Reis yeni sistem SATA3 yarın yeni bir HDD spraiş etmeyi düşünüyorum.
.

Ben
Reis yeni sistem SATA3 yarın yeni bir HDD spraiş etmeyi düşünüyorum.
.
[/QUOTEbence sata kablosu al ilk önce denemekte kâr vardır olmasa bile kablo senin başka zaman lazım olur
Bence yeni bi kablo al dene olmasa bile kablo illa lazım olur sana denemekte fayda vardır

Ben.

Bence yeni bir kablo al dene olmasa bile kablo illa lazım olur sana denemekte fayda vardır.

Anakartın kutusundan çıkan yeni kabloyu kullanıyorum zaten ama denerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı