HDD'den gelen tık sesi

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar sesten delirmek üzereyim denilebilir. Kasanın yan tarafını açtım ve sesin HDD'den geldiğine tanık oldum zaten tuhaf tuhaf sesler çıkmaya başladı bilgisayardan. Bilgisayar açıkken bilgisayar açılıyormuş gibi sesler HDD'den gelen tuhaf ses özellikle sistem kapanırken.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da videosu, iyi dinlerseniz duyabileceğinize eminim, fan sesleri kalmış ve örtmüş biraz HDD'nın sesini videoda. Sorun tahmin ettiğim üzere HDD'den mi geliyor? ve HDD'den geliyorsa sorun nedir? Nasıl düzelir?

HDD modeli neydi? Videoya göre çok ciddi bir ses yok.
WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM birde şu sese ne dersiniz? WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM bu videodaki 9-11 saniye aralığında tuhaf bir ses var, hem bilgisayar kapanırken geliyor bu ses arada da sistem açıkken de geliyor ben bu ses için HDD'den şüphelenmiştim.

WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM birde şu sese ne dersiniz? WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM bu videodaki 9-11 saniye aralığında tuhaf bir ses var, hem bilgisayar kapanırken geliyor bu ses arada da sistem açıkken de geliyor ben bu ses için HDD'den şüphelenmiştim.

Bildirimi görmemişim, BIOS'da bu ses oluyor mu? Sadece sistem açık iken mi bu ses geliyor? Ben bir sorun göremedim, fanları durdurup kaydedersen daha iyi olur bence.

Me

Kasa fanı ise kablosunu çıkartabilirsin ama işlemci fanı ise olmaz. HD Tune testi falan yapabilirsin. Bence fazla bir sesi yok. Kafanı pek takma o sese.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
peki ya şu videoda çektiğim gibi 9-10 saniyelerde gelen bi ses var o sese ne dersiniz? Bu ses bilgisayarı kapatırken, birde arada sırada bilgisayar açıkken gelmekte

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı