HDD'den gelen tiz ses

kahramanozturk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar HDD sorun vardı tamamen bozulmuştu, açılıyordu PC. Bende yenisini aldım ve taktım 2 aydır sorunsuz oynuyorken bir anda boş CD döner gibi tiz bir dönme sesi "bip sesi değil" ve PC açılınca masaüstündeyken o ses gelirse hiçbir şey açılmıyor. PC donmaya başlıyor. Çözümü yine hard disk değiştirmekte mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar HDD sorun vardı tamamen bozulmuştu, açılıyordu PC. Bende yenisini aldım ve taktım 2 aydır sorunsuz oynuyorken bir anda boş CD döner gibi tiz bir dönme sesi "bip sesi değil" ve PC açılınca masaüstündeyken o ses gelirse hiçbir şey açılmıyor. PC donmaya başlıyor. Çözümü yine hard disk değiştirmekte mi?
Hocam bende de o sorun var şuan ses geliyo ama bende donma falan yok. Ama kasasının yanına doğru vurunca ses düzeliyo.

Çok ömrü kalmamış o diskin hocam. Garantisi varsa gönderin bence.

@killeroftexas seninki kasa boşluğundan kaynaklanıyor olabilir. Bende bu durum vardı ve kasanın üstüne ağır bir nesne koyunca geçti.

Konu sahibi! sizin olay sanırım kafa atma sorunu gibi. Spin up time değerini bir kontrol edin.

@killeroftexas seninki kasa boşluğundan kaynaklanıyor olabilir. Bende bu durum vardı ve kasanın üstüne ağır bir nesne koyunca geçti.

Konu sahibi! Sizin olay sanırım kafa atma sorunu gibi. Spin up time değerini bir kontrol edin.

PC açılıdığı gibi o ses çıkınca HDD donma takılma olduğu için hiçbir program açılmıyor.
Bence bir SSD alın hocam.

SSD fiyatlarına baktım almayı düşünüyorum ama bu hard disk kurtarma şansımız var mı tamir etme gib.
CrystalDiskMark ile HDD sağlığına bakabilir misin veya bad sector olup olmadığına.

Programlar açılmıyor. Kafa atar gini CD sesi çıkartıyor ve kasma sorunları oluyor.

Üzgünüm ama büyük olasılık disk motor arızası veya kafa atması dediğimiz durumla karşı karşıya.
Benim önceki rahmetli ilk açılırken cırr, cırr diye haykırıp masasaütünü getiremiyordu.
Kafa atması yüzünden çöpe gitti.

Çok ömrü kalmamış o diskin hocam. Garantisi varsa gönderin bence.

Garantisi yok agam başka nir PC'den çıkartıp takmıştım ama 2 hard disk değiştirdim 2 side görev yöneticisinde hep %100 kullanıyor olarak gösteriyordu sadece LoL oynuyorum acaba bu %100'den dolayı mı bozuldu.
SSD hard disk göre daha mı sağlam.

Yeni konular

Geri
Yukarı